Винних у знищенні військового аеродрому в Чорткові досі не покарано, - ЗМІ

Факты

Діючий військовий аеродром з сучасними бойовими літаками і іншою технікою спецпризначення в Чорткові на Тернопільщині був знищений у 2005 році. Винні у знищенні стратегічного військового об'єкта досі не покарані, пишуть "Факты" з посиланням на матеріал "Голос.uа".

Як повідомляє golos.ua причини знищення потужного військового аеродрому в Чорткові до цих пір не ясні. Аеродром ліквідували в 2005 році, перебуваючи на посаді Анатолія Гриценка міністром оборони. У короткі терміни злітна смуга була демонтована, літаки, які могли експлуатуватися, порізали на метал. Залишки обладнання було розграбовано. Чому в керівників міністерства виникло рішення про ліквідацію аеродрому, досі незрозуміло.

За даними golos.ua ліквідація аеродрому в 2005 році стала справжньою трагедією для місцевих військових льотчиків і здивувала навіть місцевих чиновників. Коли стало відомо про рішення оборонного відомства розформувати військову частину, Чортковскому райраді запропонували розглянути питання про прийняття в комунальну власність аеродрому. Спеціально створена комісія відвідала аеродром і виявила, що там демонтують об'єкти управління повітряним рухом, радіонавігації та посадки, електротехнічне обладнання. Однак прийшли до висновку, що роботи проводилися без дотримання встановленого законодавством порядку.

Одержавши висновки комісії про стан справ у Чортківському аеродромі, тодішній голова Тернопільської ОДА Іван Стойко направив лист міністру оборони України Анатолію Гриценку і зазначив, що, на його думку, ліквідація аеродрому в Чорткові не сприяє реалізації державної політики щодо збереження майна і розвитку авіаційного транспорту України, а також ставить під сумнів доцільність передачі аеродрому в комунальну власність.

Як пише golos.ua сьогодні Чортківський аеродром являє сумне видовище. Городяни вважають, що військових керівників, які приймали рішення про знищення аеродрому в Чорткові, потрібно притягнути до відповідальності.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів