Всі є громадянами України: У ДПСУ заявили про неможливість обміну затриманих ФСБ рибалок на екіпаж "Норду"

Українських рибалок російські прикордонники затримали 4 травня неподалік від анексованого Криму

Помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян З відкритих джерел

Обмін екіпажів українського судна "ЯМК-0041", затриманого російськими прикордонниками, і кримського судна "Норд", затриманого українськими прикордонниками, неможливий, оскільки всі ці рибалки є громадянами України. Про це в ефірі радіо "Крим.Реалії" заявив помічник голови Держприкордонслужби України Олег Слободян.

"Це повний абсурд, тому що і ті, і інші є громадянами України. Тому обмін неможливий по суті. До того ж, членів баркаса ("ЯМК-0041", - ред.) затримали у водах, які є українськими. Тому з української правової позиції, говорити про законність цього затримання немає підстав", – сказав Слободян.

У свою чергу постійний представник президента України в Криму Борис Бабін теж вважає, що такий обмін не може відбутися. 

"У цій ситуації я б не йшов на поводу у росіян. Є величезна різниця. Ми – праві. Росіяни – агресори і окупанти. Якщо ми підемо на такі обміни, ми фактично визнаємо рівність наших позицій, а це неприпустимо", – сказав Бабін.

Нагадаємо, 4 травня стало відомо про затримання екіпажу українського риболовецького судна "ЯМК-0041" нібито за незаконний вилов камбали. Всього затримано п'ятеро осіб, усіх їх доставили до Криму. 

А до цього, 25 березня, в Азовському морі українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник під прапором Росії. Судно зупинили в 15 милях від Обитічної коси. У ході перевірки встановлено, що воно зареєстроване на тимчасово окупованій території АР Крим. Крім того, члени екіпажу порушили порядок виїзду з тимчасово окупованої території України. Всі вони мали так звані паспорти громадян РФ, видані в Керчі. Пізніше суд заарештував затримане судно. Також було затримано капітана судна, але незабаром відпущено під заставу. Інші члени екіпажу намагалися покинути територію України із залученням представників дипломатичних установ РФ і потрапити до Криму. Українські прикордонники не пустили, тому що у команди не було при собі законних документів, які засвідчували б особу. Однак 19 квітня двом членам екіпажу судна "Норд" все ж вдалося прибути до анексованого Криму. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів