Вселенський Патріарх відмовився відзначати разом з Кирилом ювілей Хрещення Київської Русі

Вселенський Патріарх Варфоломій І відмовився від пропозиції Патріарха РПЦ Кирила (Гудняєва) відсвяткувати у Москві 1030-річчя Хрещення Русі. Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба в Україні з посиланням на сайт Української помісної православної церкви на Facebook.

"Як стало відомо, Вселенський Патріарх на отримане від глави РПЦ Кірілла (Гундяєва) офіційне запрошення взяти участь в урочистих заходах, присвячених "1030-летию Крещения Руси", повідомив про неможливість та недоцільність участі представників Вселенського Патріархату у заходах, що проводитимуться в РФ", - пише сайт.

У Константинополі дали знати, що їхні представники все ж візьмуть участь у святкуванні ювілею Хрещення Русі-України. Щоправда, не в Москві, а у Києві.

"У відповіді Вселенського Патріарха також зазначено, що свята з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі відбуватимуться у Києві, в яких представники Вселенского Патріарха візьмуть участь 28.07, і на які представники Вселенського Патріархату були запрошені та призначена відповідна делегація", - передають слова представників Константинополя.

"Досить різка відповідь Вселенського Патріарха обумовлена його чіткою позицією щодо відсутності у Москви підстав для організації урочистостей з приводу історичних подій, які мали місце наприкінці X ст. в Києві, та невизнанні "приєднання" Київської Митрополії Московським Патріархатом у другій половині XVII ст.", - роблять висновок в УППЦ.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів