Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати Українській церкві автокефалію

Зустріч делегації Вселенського патріархату із президентом України Петром Порошенком відбулася з нагоди річниці Хрещення Київської Русі

Зустріч делегації Вселенського патріархату з президентом України Петром Порошенко president.gov.ua

Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір надати автокефалію Українській православній церкві. Відповідне послання зачитав представник делегації Вселенського патріархату з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі під час зустрічі із президентом України Петром Порошенком.

"Визнаючи високу відповідальність першопрестольної Константинопольської Церкви, яка ніколи не переставала і не змирялася перед незаконними і неканонічними ситуаціями, які потрясали природне функціонування православної церкви, і в ці відповідальні часи вона взяла на себе ініціативу відновити єдність православних віруючих України з кінцевою ціллю дарувати українській церкві автокефалію", - йдеться у посланні, яке зачитав Єпископ Едмонтський Української православної церкви в Канаді Іларіон.

Зі свого боку, Порошенко подякував Патріарху Варфоломію за позицію щодо Української церкви.

"Для більшості українців є дуже важливими слова Його Всесвятості про те, що Україна не є канонічною територією російської православної церкви. Що передача в 17 столітті контролю Москві відбувалася в неканонічний спосіб. І так само, як і ми, Його Всесвятість вважає нашою Матір’ю-Церквою саме Константинопольський Патріархат", - наголосив голова держави.

Порошенко зазначив, що Україна сподівається на рішення про надання томосу. "Це історичний момент не лише для України і української церкви - повернутися в лоно Церкви-Матері", - сказав президент.

Він також висловив вдячність представникам Вселенського патріархату за те, що вони розділили з українцями святкування такої важливої дати.

Новини за темою: Томос із відтермінуванням: Чому відкладається надання автокефалії українській церкві

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада 268 голосами народних депутатів підтримала звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православній церкві України. Пізніше стало відомо, що Вселенський Патріархат починає консультації з сестринськими церквами з питання надання автокефалії УПЦ.

Зазначимо, що з початку 90-х в Україні є відразу кілька юрисдикцій, які називають себе православними помісними і автокефальними церквами.

Канонічний статус має Українська православна церква Московського патріархату і Бессарабська митрополія Румунської православної церкви. Українська православна церква Київського патріархату - канонічно невизнана.

Крім того, в Україні також існує невизнана Українська автокефальна православна церква (УАПЦ).

Новини за темою: Єдина українська автокефальна помісна церква: Що це таке і чому її створення наразі вкрай важливе

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів