начальник Головного слідчого управління Служби безпеки України генерал-майор Василь Вовк.
пресс-служба СБУ

СБУ здатна зупиняти терористичні та диверсійні загрози ще на стадії їх приготування і навчилася справлятися із кібератаками. Про це заявив екс-керівник головного управління СБУ (2014-2015) Василь Вовк в ефірі телеканалу "112 Україна".

У відповідь на питання, чи можуть спецслужби попередити кібератаки, він сказав: "Щодо можливих кібератак та терористичних атак на важливі об’єкти життєвого забезпечення країни, то така загроза існує з лютого 2014 року. СБУ навчилась з нею справлятися. Але загроза є актуальною, на жаль, і сьогодні".

Новини за темою: Грицак: Україну обрано полігоном для хакерських експериментів

А от у готовності Служби безпеки боротися із терористичними та диверсійними загрозами колишній очільник головного управління СБУ повністю впевнений.

"З урахуванням складної економічної ситуації в державі, масштабних розкраданнях на об’єктах інфраструктури, паралельно існують загрози техногенних катастроф. Не хотілося б, щоб їх підміняли диверсіями і терактами. Але я можу відповідально заявити, що щодо терористичних і диверсійних загроз, СБУ готова дати відсіч і зупинити їх на стадії приготування", - сказав Ваиль Вовк.

Новини за темою: Порошенко: Сьогодні ймовірними залишаються теракти та диверсії на об'єктах критичної інфраструктури

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко заявив, що впродовж двох місяців зафіксовано близько 6,5 тис. кібератак на сайти відомств і держінформресурсів.