"Вони всі помруть": МОЗ відреагувало на скандал довкола заяви заступника Супрун щодо лікування онкохворих за кордоном

Відомство наголошує, що слова заступника в. о. голови МОЗ Олександра Лінчевського було вирвано із контексту

Заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський Фокус

Міністерство охорони здоров'я відреагувало на розбурханий у соцмережах та ЗМІ скандал довкола заяви заступника в. о. голови МОЗ Олександра Лінчевського щодо доцільності лікування онкохворих громадян за кордоном.

"Міністерство охорони здоров’я України стурбоване активним поширенням окремих уривків виступу заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського, вирваних із загального контексту плідного діалогу МОЗ України з Рахунковою палатою України", - йдеться у заяві відомства, поширеній його прес-службою.

МОЗ підкреслює, що вважає звіт Рахункової палати за результатами аудиту програми ефективності використання грошей з держбюджету високопрофесійним документом, який буде використано для подальших змін, а сам Лінчевський перепрошує "за емоційні вислови, неприпустимо невдало використані під час його доповіді для опису проблеми, яка зачіпає надто чутливі питання для пацієнтів, їхніх близьких та небайдужих громадян".

При цьому у відомстві наголосили на неприпустимості розповсюдження некоректного припущення щодо високого рівня смертності (25%) серед пацієнтів, яких міністерство відправляло на лікування за кордон. "Всі пацієнти у рамках цієї програми перебувають у важкому або вкрай важкому стані здоров’я, прогнозування успішності трансплантації та ймовірності настання рецидиву ускладнено та залежить серед іншого і від якості забезпечення післяопераційного періоду після повернення в Україну. Усі ці випадки мають високі ризики, отже частка випадків з ремісією на рівні 75% є високим результатом для подібної програми", - підкреслюють у МОЗ.

Також у відомстві стверджують, що вважають кінцеві результати програми “Лікування громадян України за кордоном” загалом успішними за час роботи команди. "За останні два роки відправлено на лікування в півтора раза більше пацієнтів, ніж за попередні 6 років сукупно. Перебування пацієнтів у черзі скоротилося з року до місяців, іноді тижнів. Формується мережа перевірених і надійних світових клінік-партнерів, з якими йде системна співпраця. Шанс на подовження життя отримують понад 75% пацієнтів", - відзвітували у МОЗ.

Водночас у відомстві констатували, що вартість проведення операцій для українців за кордоном вища від таких же операцій для європейців. "Українці були вимушені брати участь у цій програмі, оскільки за відсутності прогресу в розвитку власної трансплантології в Україні програма лікування за кордоном була та поки що лишається єдиним шансом пацієнтів на подовження життя", - пояснюють у МОЗ.

Втім, на сьогодні міністерство переконане, що подальше збільшення бюджетів програми “Лікування громадян України за кордоном” є недоцільним, і додаткові ресурси має бути спрямовано на розвиток національної програми: насамперед на освіту українських медиків за кордоном та пілотні проекти з трансплантації в Україні. Але це не означає, що МОЗ припиняє відправляти громадян України на лікування за кордон, поки трансплантологія в Україні не почала працювати. "Ми використовуємо всі наявні можливості, щоб врятувати життя людини або покращити його якість", - резюмується в заяві.

Зазначимо, скандал довкола заяви заступника в. о. голови МОЗ Олександра Лінчевського щодо доцільності лікування онкохворих громадян за кордоном було розбурхано в соцмережах та ЗМІ напередодні. Зокрема, йдеться про заяву чиновника в Рахунковій палаті України під час розгляду звіту про результати аудиту ефективності використання грошей з держбюджету. Витяг зі стенограми виступу Лінчевського навів Онкологічний портал України.

"Щодо ефективності. Щодо нерезультативності та неекономності використанні грошей. У сухому залишку – 25% пацієнтів, власне, вмирають. Тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми - 0%. Ці проблеми, тобто ці онкологічні захворювання, які, власне, потребують трансплантації кісткового мозку, вони закінчуються смертю. Рано чи пізно. Трансплантація нирки, трансплантація серця, вона не продовжує життя невизначено довго", - йдеться в опублікованому витягу зі стенограми.

Громадян обурила відповідна цитата, і вони почали вимагати відставки Лінчевського.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів