ВМС ЗСУ: Росія навмисно блокує прохід української корабельної групи Керченською протокою

Українські військові стверджують, що бачили, як Керченською протокою вільно пройшли морський тральщик ЧФ РФ та два катери ПС ФСБ РФ

РБК

Російська Федерація навмисно блокує прохід для корабельної групи Військово-морських сил Збройних сил України через Керч-Єнікальський канал. Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на сторінці ВМС ЗСУ в Facebook.

"О 13:50 за київським часом Керченською протокою вільно пройшли морський тральщик ЧФ РФ "Адмірал Захарін" та два катери типу "Раптор" ПС ФСБ РФ. Цьому проходу не заважав танкер з виключеною AIC, яким Росія блокує Керченську протоку. Це є черговим свідченням лицемірної та брехливої політики Росії, адже мирний прохід для корабельної групи ВМС ЗС України блокується будь-якою ціною", - зазначається в ньому.

Нагадаємо, сьогодні два малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" та "Суми" та рейдовий буксир "Яни Капу" ВМС ЗС України здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя. Про такий намір заздалегідь проінформували. Однак Росія вдалася до сили - прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського буксира, внаслідок чого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрні огорожі, втрачений рятувальний пліт.

В РФ в свою чергу заявили, що українські військові кораблі незаконно проникли в територіальні води держави і попрямували до Керченської протоки, про перехід не попереджали і здійснювали небезпечні маневри.

Незважаючи на агресію РФ корабельна група ВМС ЗС України продовжує перехід в порт Маріуполя, виконуючи поставлені завдання в морі. Її супроводжують не тільки прикордонні кораблі РФ на небезпечній відстані, але і бойові вертольоти Ка-52.

У МЗС України пригрозили Росії вжиттям заходів дипломатичного і міжнародно-правового реагування.

Незабаром після цього стало відомо, що російська сторона закрила Керч-Єнікальський канал для судноплавства. Там стверджують, що через танкер, який сів на мілину, але міжнародною системою контролю судноплавства поки ця інформація не підтверджується.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів