"Влада" окупованого Криму намагається передати членам екіпажу "Норд" українські паспорти, - постпред президента в АРК

Він зазначив, що вони зможуть перетнути кордон України тільки після пред'явлення легальних документів

Борис Бабін. Архівне фото. З відкритих джерел

Незаконна влада тимчасово окупованого Криму намагається передати членам екіпажу судна "Норд" паспорти громадян України для законного перетинання адміністративного кордону. Про це повідомив постійний представник президента в АР Крим Борис Бабін на своїй сторінці в Facebook. 

"За наявною інформацією окупаційна влада через адвокатів та дипломатів пробує терміново передати такі легальні документи (паспорти громадян України) з Криму для членів екіпажу. Бо дома у них вони звісно є, за ними їх пропустять до Криму через КПВВ без проблем. А за виданими окупаційною владою РФ ''аусвайсами'' ніхто нікого в Крим не пропустить, маємо чітку позицію ДПС України", - написав він. 

Після передачі документів члени екіпажу зможуть перетнути КПВВ "Чонгар". Про це Борис Бабін сказав в ефірі телеканалу "112 Україна". 

"На сьогодні ми маємо чітку позицію, що ці громадяни України повернуться до місць проживання на окупованій території тільки з документами, які, згідно з чинним законодавством,  підтверджують громадянство України. Це розуміє й окупаційна влада, і дипломати РФ. У них на сьогодні вибір небагатий: або передати документи з Криму цим особам, не надто афішуючи, тому що вони не хочуть визнавати, що це дійсно громадяни України, або йти в суд і встановлювати їх особи, або звертатися в органи державної міграційної служби щодо відновлення відповідних документів. За попередніми даними, всі вони зупинилися на передачі документів, і завтра-післязавтра вони з ними спробують перетнути КПВВ "Чонгар", - пояснив постпред. 

Разом з цим він зазначив, що питання можуть виникнути до консульської служби Росії, представники якої порушують норми міжнародного права. 

"Але може бути велике питання до представників консульської дипломатичної служби РФ на території материкової України, які грубо порушують норми міжнародного права, норми щодо консульської діяльності стосовно цих громадян України. Сподіваюся, що МЗС України дасть гідну оцінку", - додав Бабін. 

Нагадаємо, що в ніч на 8 квітня 9 членів екіпажу "Норд" намагалися покинути територію України, пред'явивши посвідчення на повернення до РФ. Їх супроводжували представники Генерального консульства РФ під прикриттям свого імунітету. 

Зазначалося, що оскільки всі члени екіпажу є громадянами України, то пред'явлені ними документи не дають право перетинати кордон. 

Приморський районний суд Маріуполя в п'ятницю ввечері, 6 квітня призначив штраф більшості членів екіпажу риболовецького судна "Норд". Наступного дня стало відомо, що команда була відпущена на волю.

Капітана "Норду" Володимира Горбенка затримали і взяли під варту до 31 травня з можливістю внесення застави в сумі 35 тис. 240 гривень. Адвокати капітана цією можливістю скористалися.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів