Вкладники банку "Форум" закликають не дати судам списати зобов'язання WOG за кредитами

Мережа автозаправних комплексів WOG (West Oil Group, Західна Нафтова Група) WOG

В приміщенні Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду 6 березня буде розглянуто справу щодо фінансової поруки ТОВ "Завод Галичина" за кредитами підприємства групи WOG (ТОВ "Золотий екватор"), виданих банком "Форум", який зараз проходить процедуру ліквідації. Раніше Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) не зміг захистити свою позицію у всіх інстанціях. Перше засідання по цій справі за номером 910/1408/15-р в Києві пройшло 27 лютого 2018 року. Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на голову громадської організації (ГО) "Форум SOS" Германа Панікара.

"Цей судовий процес дуже важливий. Адже якщо суд прийме рішення, відповідно до законів України, тобто змусить WOG виконати умови кредитних договорів, кошти, одержані від стягнення заборгованості, підуть на погашення 4-ї черги (кошти фізичних осіб понад гарантованої суми у розмірі 200 тис. гривень)", - зазначив він.

Він закликав вкладників і клієнтів банку "Форум" приєднатися до цього судового процесу.

"27 лютого представники "Форум" СОС були присутні на першому засіданні в Києві. Судді були дуже здивовані, а юристи WOG не очікували, що до вирішального засідання приєднаються вкладники. Суд перенесли на 6 березня. Не варто зайвий раз говорити, який може бути результат справи, якщо наступного разу нас прийде в 3 рази більше. І навпаки, якщо всі ми не змінимо своє ставлення до процесу, то про гроші можна забути", - сказав Панікар.

Глава "Форум SOS" також нарікає на недосконалість законодавства, що дозволило юристам WOG знайти в ньому лазівки і змінити підсудність з київських судів на суди в Луцьку та Рівному.

"У цих судах WOG відчуває себе дуже впевнено. Незважаючи на віддаленість місця проведення засідань, вкладники, які входять до ГО "Форум СОС", не пропустили жодного. У місцевих судах компанії групи WOG якось підозріло почали вигравати всі справи у ФГВФО, який представляє банк "Форум". Складається таке враження, що результат і вищезгаданого процесу вже давно вирішено. Наша громадська організація ще в червні 2017 року зробила відповідне звернення в Генеральну прокуратуру України, Міністерство юстиції, Адміністрацію Президента, щоб вони звернули увагу на дану ситуацію. Однак контролюючі органи відбулися простими відписками", - наголосив голова громадської організації.

Раніше в коментарі виданню Панікар заявляв, що з урахуванням неоплачених відсотків, загальна сума заборгованості ТОВ "Золотий Екватор" і МПП "ВК Імпекс" (група WOG) вже перевищила 61 млн доларів, або 1,6 млрд гривень за поточним курсом.

За словами директора-розпорядника ФГВФО Світлана Рекрут, за рішеннями судів, WOG отримала воістину "курортні" умови обслуговування своїх боргів перед банком — за місяць вона може платити по кредиту всього лише близько 700 тис. гривень. Враховуючи загальну суму заборгованості, щомісячні виплати в такому обсязі — це сущі копійки. При таких темпах погашення компанія за 5 років виплатить тільки 6% від загальної суми боргу, а решта 94% повинна буде погасити по закінченні цього періоду — в 2020 році.

Наступне судове засідання відбудеться 6 березня о 12:50 за адресою: м. Київ, вул. А. Копиленка, 6, зал судових засідань №202, Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів