ВККС узгодила з міжнародними партнерами строки подачі кандидатів до ради експертів при відборі антикорупційних суддів

Відповідні кандидатури мають намір подати до середини вересня

Юридична газета

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) домовилася із міжнародними партнерами про подачу кандидатів до ради експертів при відборі суддів Антикорупційного суду до середини вересня. Про це повідомив голова ВККС Сергій Козьяков в коментарі телеканалу "112 Україна".

"Ми узгодили із міжнародними організаціями терміни, - не пізніше ніж до середини вересня вони нададуть свої кандидатури. ... Жодного імені цих кандидатів ще не відомо. Принаймні нам не відомо, а з ким ведуться перемовини, - це точно не буде розголошуватися міжнародними організаціями", - сказав Козьяков.

Він відповів запереченням на питання, чи були спроби тиснути на ВККС щодо лобіювання певних кандидатур до Антикорупційного суду.

За словами заступника голови ВККС Станіслава Щотки, з 24 липня до 1 серпня 782 особи заповнили форму, виявивши намір взяти участь у конкурсі на посаду антикорупційного судді. Він додав, що подати документи можна буде з 8 серпня до 14 вересня.

Нагадаємо, у червні поточного року в Україні набув чинності закон про Вищий антикорупційний суд, а також формальний закон про утворення Антикорупційного суду. Відповідно до документів, Вищий антикорупційний суд мають утворити до 14 червня 2019 року, для початку його роботи треба набрати щонайменше 35 антикорупційних суддів, з них принаймні 10 - представники апеляційної палати.

ВККС мають допомогти обирати кандидатів до Антикорупційного суду шість представників Ради міжнародних експертів.

Як відомо, 24 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів України почала реєструвати тих, хто має намір взяти участь у конкурсі на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Тим часом Вища рада правосуддя (ВРП) затвердила штат із 39 суддів для Антикорупційного суду, при чому 12 із них будуть представниками апеляційної палати.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів