Віце-президент Samsung вийшов на свободу після року ув'язнення

Апеляційний суд частково зняв з нього звинувачення у наданні хабара екс-президенту Пак Кин Хе

Лі Чже Йон вийшов з в'язниці Reuters

Лі Чже Йона, віце-президент корпорації Samsung, рішенням апеляційного суду було звільнено з в'язниці. Про це повідомляє Reuters.

За інформацією агентства, суд відмовився задовольнити звернення Лі Чже Йона і повністю зняти з нього звинувачення у наданні хабара екс-президенту Південної Кореї Пак Кин Хе через її найближче оточення. Однак було ухвалено рішення скоротити термін позбавлення волі з 5 до 2,5 років та надати йому статус умовного. Таким чином, топ-менеджер Samsung вийшов на волю після року ув'язнення.

Новини за темою: Керівництво Samsung пішло у відставку через корупційний скандал

48-річний Лі Чже Йон обіймає посаду віце-президента Samsung і через поганий стан здоров'я його батька Лі Гон Хі фактично є головою корпорації. Його було взято під варту торік і звинувачено у наданні хабарів Чхве Сун Силь, наближеній до екс-президента Пак Кин Хе. Корпорацію Samsung звинувачували у наданні 37 млн долл. хабара в обмін на політичну підтримку реструктуризації корпорації. Усі фігуранти справи повністю заперечували свою провину.

Апеляційний суд дійшов висновку, що грошові перекази, які здійснював Samsung на рахунки некомерційних фондів Mir і K-Sports, контрольованих Чхве Сун Силь, не є хабарем. Також з Лі Чже Йона було знято звинувачення у незаконному переховуванні за кордоном 7,5 млн дол. Не визнали хабарем і передачу корпорацією Samsung у користування Чхве Сун Силь автомобілів та коней - було встановлено, що право власності не передавалося. Поряд з тим суд визнав, що оплата занять кінним спортом Чон Ю Ра, дочки Чхве Сун Силь, була хабарем.

Також суд відхилив звинувачення на адресу Лі Чже Йона щодо шахрайства з метою отримання керівництва Samsung Group і щодо спроб домогтися сприяння влади в отриманні бізнесу в спадок.

Новини за темою: Генеральний директор Samsung оголосив про відставку

Наразі акції Samsung Electronics, які раніше впали на 1,3%, знову почали рости й збільшили свою вартість на 0,5%. Поряд з тим інвестори відзначають, що Лі Чже Йону доведеться ухвалити ряд складних рішень, щоб забезпечити подальший ріст корпорації.

Ситуацію ускладнює те, що Лі Чже Йон, незважаючи на скорочення терміну, планує звернутися до Вищого апеляційного суду, щоб домогтися повного зняття всіх звинувачень. Це, вважає адвокат Кім Кюн-сю, може негативно позначитися на корпоративному іміджі.

Джерело: Reuters

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів