Вілкул і Шуфрич не дали владі закрити 112 канал і NewsOne

Мінімум 10 днів влада не зможе закрити "112 Україна" і NewsOne завдяки постанові Олександра Вілкула та Нестора Шуфрича про скасування рішення Верховної Ради про введення санкцій проти ЗМІ, тому що постанова опозиціонерів блокує постанову влади про закриття каналів.

Один з лідерів опозиції Олександр Вілкул в ефірі каналу 112 Україна сказав: "Вчора ми з моїм колегою Нестором Шуфричем відразу після цього ганебного голосування Верховної Ради про санкції проти ЗМІ, а фактично – про закриття телеканалів, подали свою постанову про те, щоб скасувати це рішення".

Він зазначив, що є три формальні підстави для подачі опозиціонерами своєї постанови: "Документ повинен був подавати на розгляд комітет, а подали народні депутати; друге – постанову влади було прийнято в першому читанні і в цілому, а якщо у когось з депутатів є заперечення, а у нас точно були заперечення – ми червоними кнопками голосували проти, то щонайменше 2 тижні має пройти між голосуванням в першому читанні і в цілому; і третє – кнопкодавство – чотири провладні народні депутати кнопкодавили, це зафіксовано на відео, і ми це передали в секретаріат".

Нагадаємо, 4 жовтня депутати Верховної Ради прийняли постанову звернутися до РНБО про запровадження санкцій проти телеканалів 112 Україна і NewsOne.

Опозиціонер зазначив, що влада не дасть проголосувати за його і Шуфрича постанову про скасування рішення Ради про введення санкцій проти телеканалів.

"Чи вірю я, що коаліція проголосує за нашу постанову? Ні. Враховуючи, що більшість по команді проголосувала за постанову про цензуру, про те, щоб затикати рот і закривати практично єдині канали, які говорять правду, я думаю, що нашу постанову не підтримають. Але головне, що 112 Україна і NewsOne у наступні 10 днів не закриють.

Мінімум 10 днів є можливість максимально донести інформацію до міжнародної спільноти, щоб вони включалися теж, тому що шалена цензура – це зовсім не європейські стандарти. 10 днів для того, щоб журналісти донесли до жителів України інформацію про те, що відбувається насправді".

Вілкул зазначив, що згідно з регламентом Верховної Ради, після того, як вони разом з Нестором Шуфричем подали контрпостанову, спікер не може підписати прийняте коаліцією рішення про санкції проти каналів. "Фактично ми заблокували прийняту вчора постанову про цензуру", - сказав він.

Опозиціонер роз'яснив механізм: "Тепер нашу постанову має розглянути регламентний комітет і винести її на голосування у Верховну Раду. Те, що за неї не проголосують, – очевидно, тому що Рада голосує по команді з Банкової, Кабміну і від своїх спонсорів. Але ми будемо продовжувати боротися".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів