Військово-морська база в Азовському морі буде протидіяти мінній загрозі, - представник ВМС ЗСУ

За його словами, прикордонні судна неодноразово страждали через морські міни

Открытый источник

Військова база Військово-морських сил України в Азовському морі, яку планують створити до кінця 2018 року в Бердянську, буде мати серед пріоритетних напрямків нейтралізацію російської мінної загрози. Про це "Громадському" повідомив заступник начальника штабу командування ВМС Збройних сил України з євроатлантичної інтеграції Андрій Риженко.

"Основним завданням бази буде захист портів Азовського моря і забезпечення безпеки судноплавства, що передбачає проведення протимінних заходів. Це — пріоритетний напрямок розвитку військово-морських сил", - сказав він.

За його словам, українські прикордонні судна неодноразово страждали через морські міни.

"Теперішній статус внутрішніх вод дозволяє опоненту застосовувати мінну зброю практично необмежено і з різних платформ", - зазначив він.

Новини за темою: Судна "Донбас" і "Корець", що прямують до Бердянська, прибули до Маріуполя

Також Риженко повідомив, що в розпорядженні ВМС ЗСУ в Азовському морі є два артилерійські бронекатери, які будуть оснащені сучасними "сканерами бокового огляду" — сонарними системами, необхідними для безпечного проведення протимінних заходів.

Як раніше повідомлялося, Україна має намір створити військово-морську базу на Азовському морі до кінця 2018 року.

Нагадаємо, упродовж останніх трьох місяців активність Росії в Азовському морі значно зросла. Росіяни не дозволяють торговельним судам, які прямують в українські порти і які виходять із них, безперешкодно проходити через Керченську протоку. У зв'язку з цим президент України Петро Порошенко доручив міністру оборони, начальникові Генерального штабу та командуванню ВМС України вжити заходів, щоб зупинити російські провокації щодо блокування входження суден в українські порти в Азовському морі.

Міністерство інфраструктури України розробило комплекс заходів у відповідь на дії Росії. При цьому повідомлялося, що комплекс заходів включає в себе в тому числі обмеження пасажирського сполучення з Росією. Напередодні українські прикордонники заявили про чергові провокації Російської Федерації в Азовському морі.

Як наголосив президент України Петро Порошенко, Російська Федерація має намір окупувати Азовське море так само, як окупувала Кримський півострів. Київ цього не допустить.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів