Військові експерти розповіли про доцільність повернення військової техніки з Криму

Нещодавня заява президента РФ Путіна щодо можливості передавання війської техніки Україні з Криму спричинила дискусію серед українських військових

Військові експерти в ефірі телеканалу "112 Україна" прокоментували нещодавню заяву президента РФ Володимира Путіна про можливе повернення військової техніки Україні з окупованого Криму.

Як повідомлялося, президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що готовий повернути Україні її військову техніку з Криму. За його словами, техніка перебуває "в жалюгідному стані та впродовж цих років її ніхто не обслуговував". Він підкреслив, що йдеться про десятки кораблів і десятки бойових літаків.

За інформацією командувача Військово-морських сил України Ігоря Воронченка, в Криму залишилася берегова техніка - два батальйони БМП і стільки ж БТР (були готові до використання, БТР потребували ремонту на 15-20%). Також там перебували 7 дивізіонів артилерії та 4 мінометні батареї (у цілому стані). Авіатехніка, яка була в стані експлуатації, наразі на території України.

112.ua

На думку екс-заступника керівника Генштабу України Ігоря Романенка, повертати військову техніку з Криму варто, але попередньо Україні необхідно створити спецкомісію і зробити ревізію стану техніки, а вже потім ухвалювати рішення.

"З військової точки зору, справа в тому, що в нас у важкому стані ВМС України після кримських обставин, як би не було боляче за престиж, патріотизм, якщо підійти прагматично, з болем у серці, то якщо це озброєння, для цього треба створити комісію, відзняти, обстежити і треба подивитися, якщо вони дійсно, скрегочучи зубами, підуть на це, то все одно зробити ревізію стану і після цього ухвалювати рішення... Але є ще один аспект, він полягає в тому, що ми подали позов до міжнародних судових інстанцій щодо того, щоб оцінили збиток, і в цей збиток, у тому числі, було включено також корабельну техніку ВМС України", - сказав він.

Екс-представник Міноборони України на Чорноморському флоті Євген Лупаков 112.ua

Екс-представник Міноборони України на Чорноморському флоті Євген Лупаков вважає, що в окупованому Криму залишилася військова техніка, яка була в "найбільш нормальній бойовій готовності".

"Забирати треба однозначно, питань немає, тільки не повторити помилку, якої ми припустилися в 90-х роках, коли забирали маленьку частину нашого українського Чорноморського флоту, коли забрали весь мотлох і найбільш старі і небоєспроможні кораблі. Тепер, коли забирати, треба залучити до процесу передачі міжнародне співтовариство, щоб вони побачили, в якому стані віддають наші бойові кораблі", - підкреслив він.

РИА Новости

У свою чергу екс-командувач ВМС Сергій Гайдук вважає, що Україні не потрібно забирати військову техніку, оскільки на її модернізацію можуть виділити великі кошти.

"Модернізація корабля та установлення туди імпортного обладнання дорівнюють будівництву нового корабля такого самого класу", - сказав Гайдук.

Він також нагадав про те, що наразі суднобудування в Україні занедбане.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів