Військова прокуратура почне перевірки законності отримання статусу УБД

Відомство зацікавили повідомлення про отримання УБД особами, які не брали участі у бойових діях на передовій

Фото з відкритих джерел

Військова прокуратура Західного регіону України проведе перевірки законності отримання статусу учасника бойових дій. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Як повідомляють представники прокуратури, в результаті перевірки інформації ЗМІ, а також соцмереж, та даних, наданих учасниками АТО, було виявлено, що велика кількість громадян, які мають статус УБД, не брали участі безпосередньо у бойових діях.

Новини за темою: Початок ООС не вплине на отримання статусу УБД і соцзахист військових

"Як стало відомо, деякі військовослужбовці участь у бойових діях не приймали, а перебували у штабах військових частин в зоні проведення бойових дій декілька днів, до прикладу, 3-5, а згодом, у лічені тижні, отримали статус УБД. Це при тому, що бійці, котрі насправді давали відсічі і стримували агресора-окупанта, можуть чекати на посвідчення тривалий період часу", - повідомляє про свої висновки прокуратура.

Також було встановлено, що ряд військовослужбовців були включені до складу підрозділів, що приймають участь в АТО, лише формально, і при цьому також одержували статус УБД і, відповідно, передбачені законодавством пільги та виплати.

"З метою уникнення соціальної напруги та вжиття дієвих заходів, військова прокуратура регіону проведе вивчення законності надання статусу учасника бойових дій, за результатами якого буде вирішено питання із вжиття заходів відповідного реагування", - заявив в. о. військового прокурора регіону Михайло Балан.

Новини за темою: Кабмін ухвалив рішення про присвоєння статусу УБД особам, які перебувають у АТО не менше місяця

"В державі потрібно припинити так званий "військовий туризм" в зону проведення операції Об'єднаних сил", - додав він.

Військова прокуратура звертається до правозахисників і всіх небайдужих громадян з проханням повідомляти про наявну у них інформацію про подібні випадки.

Контектный телефон військової прокуратури Західного регіону України: (032) 233-31-18

Електронна адреса для роботи з зверненнями громадян: sk@vpzhr.gp.gov.ua

Нагадуємо, що за інформацією Держслужби ветеранів станом на 2 травня 2018 року статус учасника бойових дій мають більше 335 тисяч учасників АТО.

Джерело: військова прокуратура Західного регіону

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів