Від сучасного трудового рабства постраждало 230 тисяч українців, - ЗМІ

За словами експертів, опинитися нелегальним працівником за кордоном – і є трудове рабство

За даними Міжнародної організації міграції, від сучасного трудового рабства за роки Незалежності постраждало майже 230 тисяч українців. Більшість з них – це нелегальні мігранти. Про це повідомляє телеканал "Україна".

Як повідомляється в сюжеті, українців на заробітках може очікувати важка понаднормова робота, погані умови для життя і приниження з боку роботодавців. 

"Багатьох (поляків, – ред. ) бісить те, що, наприклад, вони працюють на тій же роботі, де працюють українці. Їх це трошки немовби гнітить, і тому вони іноді показують свою агресію. Не вітаються з вами чи дивляться косо. Неприємно, звичайно", - каже заробітчанин у Польщі Ігор Рашковський.

Погані взаємини з колегами - не найстрашніше, розповідають працівники у сюжеті. Братові Рашковського, за його словами, не заплатили за три тижні роботи в компанії.

"Крім нього таких ще було осіб 15. І так більшість наших приїжджає, і їх там годують обіцянками. Але насправді люди не знають, як це перевірити. І потім виявляється, що вони працювали нелегально", - каже Ігор Рашковський.

За словами експертів, опинитися нелегальним працівником за кордоном – і є трудове рабство.

"Є країни, які не дуже відкриті для трудових мігрантів. І вони намагаються використовувати різні напівлегальні схеми. Фірма, яка, наприклад, перебуває в Польщі, наймає робітників відповідно до польського законодавства, а потім цих робочих перевозять в іншу країну, і вони працюють у цій країні", - розповіла в матеріалі аналітик Центру дослідження суспільства CEDOS Олександра Слободян.  

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів