В'ятрович попередив Adidas про відповідальність за символіку СРСР

Звернення з’явилося після появи інформації про виготовлення компанією до Чемпіонату світу з футболу серії спортивного одягу із зображенням герба СРСР

  • Adidas попередили про відповідальність за символіку СРСР
    Adidas попередили про відповідальність за символіку СРСР lifeafterfootball.eu
  • Adidas попередили про відповідальність за символіку СРСР
    Adidas попередили про відповідальність за символіку СРСР Adidas

Український інститут національної пам'яті звернувся з листом до дочірнього підприємства "Adidas-Україна" і нагадав про відповідальність за поширення в Україні продукції з використанням заборонених символів комуністичного тоталітарного режиму. Про це йдеться в повідомленні на сайті Інституту.

"Ідея виготовити одяг, прикрашений нацистською свастикою, не мала б шансів на втілення в компанії Adidas. Тому що в рідній для неї Німеччині, яка пройшла через процеси денацифікації - це порушення не лише юридичних, але й моральних норм. Для мешканців України та інших країн таким же порушенням є використання радянської символіки під якою вбито мільйони наших земляків", - наголосив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Саме тому у випадку виявлення фактів поширення (реалізації) подібних товарів (продукції) компанії Adidas на території України Український інститут національної пам’яті буде звертатися до правоохоронних органів щодо притягнення до відповідальності винних осіб у встановленому порядку.

Новини за темою: Спортсменам з РФ на ОІ-2018 заборонили розміщувати на формі російську символіку

Нагадуємо, в Україні діє Закон “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки”.

Відповідно до статті 436-1 Кримінального кодексу України поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої, а ті самі дії, вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Як повідомлялося, прокуратура Криму порушила справу проти посадових осіб компаній Coca-Cola і Pepsi за зображення Криму частиною Росії в рекламній компанії.

Новини за темою: У Дніпрі пошкодили пам'ятник радянським воїнам

Нагадаємо, Coca-Cola 30 грудня опублікувала новорічну мапу РФ, однак російські користувачі почали масово висловлювати своє невдоволення відсутністю Криму, Калінінградській області і Курильських островів як території РФ.

Після критики компанія в ніч на 5 січня опублікувала нову карту, на якій Крим та інші території були позначені як частина РФ, і принесла свої вибачення. Посольство України в США звернулося в Coca-Cola і Держдеп у зв'язку з позначенням окупованого Криму частиною території РФ.

У Coca-Cola підкреслили, що не захищають які-небудь політичні позиції. Компанія вибачилася за суперечливий пост, який був вилучений з їх запису.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів