Ветеринарні документи в Україні будуть видаватися тільки після перевірки умов транспортування тварин

Завантаження тварин для транспортування буде фіксуватися на камеру

Открытый источник

Держпродспоживслужба відтепер видаватиме ветеринарні документи тільки після перевірки умов транспортування тварин. Про це йдеться у наказі відомства "Щодо випадків недотримання правил транспортування тварин" від 31 жовтня, передає прес-служба Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

"Відтепер ветеринарні документи на живих тварин будуть видаватися лише після перевірки транспортних засобів та умов транспортування", - йдеться у повідомленні.

У разі, якщо транспорт або умови перевезення не відповідають правилам транспортування тварин, зокрема в частині дотримання вимог мінімальної площі на одну тварину, то ветеринарні документи видаватися не будуть.

Відповідальними за виконання наказу визначені начальники територіальних органів Держпродспоживслужби і регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті або особи, які виконують їх обов’язки.

Крім того, завантаження тварин відтепер буде фіксуватися на камеру.

Як раніше повідомлялося, у Тульчинській філії ДП "Укрветсанзавод" (Вінницька область) розвантажили фуру з вівцями, яких тримали зачиненими на території порту у Чорноморську Одеської області протягом двох тижнів.

Нагадаємо, 6 жовтня вівці перетнули державний кордон у режимі "експорт" до Туреччини з морського порту "Чорноморськ" (Одеська область). Вже 12 жовтня їх повернули назад, оскільки турецька сторона не прийняла вантаж. 

У Держпродспоживслужбі повідомили, що 300 овець, які понад два тижні перебували в закритій фурі в порту Одеської області, утилізують, адже вони можуть бути переносниками особливо небезпечних хвороб тварин. У службі зазначили, що на території Туреччини реєструються спалахи небезпечних хвороб тварин, як-от ящур, віспа овець та інші, а в Україні діє заборона на ввезення з цієї країни сприйнятливих до зазначених захворювань тварин, продукції та сировини з них.

У суботу 27 жовтня тварин відвезли до Тульчинської філії ДП "Укрветсанзавод" у Вінницькій області. За фактом жорстокого поводження з вівцями, яких два тижні тримали у Чорноморському порту Одеської області, поліція відкрила кримінальне провадження. Держпродспоживслужба уточнила: живих тварин клінічно оглянуть, перш ніж ухвалювати рішення про утилізацію.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів