Верховний суд заборонив штрафувати компанії з району АТО

Суд зазначив, що саме перебування платників єдиного внеску на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводили АТО, є підставою для призупинення застосування санкцій до таких платників

Верховний суд України. Архівне фото Фото з відкритих джерел

Касаційний адміністративний суд Верховного суду заборонив Державній фіскальній службі (ДФС) застосовувати санкції до платників податків, які перебувають і зареєстровані в районі проведення Антитерористичної операції (АТО). Про це повідомляє прес-служба Верховного суду України.

"До платників податків, розташованих і зареєстрованих у податкових органах у районі АТО, санкції не застосовують — зразкове рішення Верховного суду", - сказано в повідомленні.

Таке рішення схвалив Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши зразкову справу за позовом обласного комунального закладу "Луганський центр підтримки молодіжних ініціатив і соціальних досліджень" до обласного правління ДФС про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску.

Новини за темою: МВФ виступає проти податкової амністії в Україні, - Данилюк

Суд зазначив, що саме перебування платників єдиного внеску на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводили АТО, є підставою для призупинення застосування санкцій до таких платників.

Позивач свої вимоги обґрунтував тим, що на момент схвалення рішення міста Луганськ та Сєвєродонецьк були і є територіями, де проводили і проводять Антитерористичну операцію, що є підставою для призупинення застосування заходів впливу та стягнення і відповідальності за порушення закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Новини за темою: Бізнес-омбудсмен констатує, що у 90% скарг бізнесу на податкову є підстави

Суд зазначив, що доводи ДФС про втрату чинності положень зазначеного закону не відповідають дійсності.

У рішенні суд також визначив, що санкції можна застосовувати тільки в разі перебування платника єдиного внеску, зареєстрованого в районі АТО, на обліку в податкових органах, розташованих за межами цієї території, і при невиконанні платником єдиного внеску своїх обов'язків, що виникли на початку та/або після закінчення АТО.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів