Верховний суд відмовив ГПУ в перенесенні справи Гречковського в апеляційний суд Кропивницького

Таким чином, Верховний суд відмовив у задоволенні клопотання Генеральної прокуратури

Верховний суд відмовив Генеральній прокуратурі переносити апеляційний розгляд у справі члена Вищої ради правосуддя Павла Гречковського з Київського апеляційного суду до Кропивницького апеляційного суду. Таке визначення Касаційний кримінальний суд Верховного суду оголосив 3 грудня, передають "Українські Новини".

Таким чином, Верховний суд відмовив у задоволенні клопотання Генеральної прокуратури.

Адвокат Гречковського Ігор Черезов повідомив, що прокуратура подала апеляційну скаргу в столичну апеляцію (Київський апеляційний суд) 23 листопада, проте 27 листопада вирішила звернутися до Верховного суду з проханням змінити територіальну підсудність на Кропивниций.

"Я так розумію, що пішли в Київський апеляційний суд, побігали там пару днів, не змогли домовитися і в останній день вирішили спробувати перенести в іншу область. Таким чином, ми переконалися, що прокуратура не має впливу на суддів Київського апеляційного суду і зламати суддів через коліно їм не вдається", - сказав адвокат.

За його словами, прокуратура не змогла привести жодної правової підстави для таких дій, в черговий раз підробивши факти.

В ході засідання у Верховному суді Павло Гречковський повідомив, що після винесення виправдувального вироку у Шевченківському районному суді йому були озвучені погрози від правоохоронних органів домогтися скасування вироку через тиск на суддів апеляції.

За його словами, для цього і потрібно було це "перенесення".

Як повідомлялось, 30 жовтня Шевченківський районний суд виніс виправдувальний вирок у справі проти Гречковського.

Рішенням суду визнано наявність провокації з боку правоохоронних органів, порушення підслідності з боку ГПУ, недопустимість доказів, відсутність потерпілого, а отже, і складу злочину, а також численні процесуальні порушення у справі, яку розслідувала Генпрокуратура за ч. 3 ст. 15 (замах на злочин) і ч. 4 ст. 190 (шахрайство).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів