Василь Сметана: Єдина точка, яка дасть нам можливість далі вести мовлення, - це незатвердження процедури президентом

Команда "112 Україна" звертається по допомогу до депутатів Європарламенту та створила петицію на сайті президента України

112.ua

Єдина точка, яка дає можливість зупинити процес закриття телеканалів "112 Україна" і NewsOne - це незатвердження процедури президентом. Про це заявив юрист Василь Сметана в ефірі ток-шоу "Пульс" на "112 Україна".

"Зараз запущена правова процедура і дійсно в подальшому це питання буде розглянуте. В суді у вас є право на захист, у РНБО розглядатиметься питання. Які документи у нього будуть, які докази, - буде ваше звернення і просто якась думка, колегіальний орган проголосує і буде прийняте рішення. Ви говорите, які органи: там 15 членів, з них якщо 10 членів піднімуть руку за, буде прийняте рішення. Рішення введеться в дію указом президента, і в цей день будуть анульовані ліцензії телеканалу. Ви говорите, що канал ви не закриваєте. А канал без ліцензії може існувати?" - пояснив він.

"Я відповім на запитання, що ми збираємося робити. Ми бачимо цю правову процедуру і єдина точка, форпост, який може дати нам можливість далі вести мовлення, - це незатвердження цієї процедури указом президента. Тому я зареєстрував петицію на сайті президента, щоб президент не давав ходу цьому рішенню Верховної Ради", - заявив юрист.

Також він повідомив, що представники каналу "112 Україна" на цей момент ведуть переговори з депутатами Європарламенту, а також готують поїздку в Брюссель.

"Ми проводимо переговори про зустрічі з депутатами Європарламенту, ми хочемо створити тиск Заходу, який би не дозволив президенту України та членам РНБО проголосувати за прийняття цих сакций. Ми їдемо в Брюссель наступного тижня. Я написав петицію. Звертатися в суд марно, тому що терміни, які найближчим часом, - дію рішення Верховної Ради не можна призупинити через суд. Тобто ми припинимо мовлення раніше, ніж з'явиться визначення суду про те, що відкрито провадження за нашим зверненням", - зазначив Сметана.

Як повідомлялося, в четвер парламент закликав Раду національної безпеки і оборони України (РНБО) запровадити санкції проти телеканалів NewsOne і "112 Україна". Проект постанови № 9157 "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" підтримали 229 народних депутатів.

Гендиректор телеканалу Єгор Бенкендорф заявив, що спроби зупинити діяльність "112 Україна" є частиною більш масштабного процесу і стосуються незадовільної ситуації з дотриманням свободи слова в Україні. За його словами, сьогодні телеканал "112 Україна" змушений констатувати неможливість самостійного захисту своїх прав за допомогою правових інструментів і те, що незабаром це може призвести до припинення мовлення каналу. 

Звернення було направлено президенту Європейської комісії Дональду Туску, верховному представникові Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні, генеральному секретарю Ради Європи Турбйорну Ягланду, президенту Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі-Паск'є, голові Комітету міністрів Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, верховному комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет, координатору програм у Європі та Центральній Азії Комітету захисту журналістів Ніні Огняновій, генеральному секретарю Міжнародної федерації журналістів Ентоні Беланжеру.

Крім того, звернення були відправлені в міжнародні організації Human Rights Watch, Freedom House, Amnesty International, "Репортери без кордонів" і Європейську федерацію журналістів.

Телеканал "112 Україна" ще раз підкреслює, що протягом всього періоду свого існування він дотримується принципів журналістської роботи, на рівних правах надає можливість для висловлення своєї позиції всім українським політикам, представникам органів влади та незалежних експертів, а також принципово не уникає висвітлення гострих політичних і соціальних тем, і що саме така позиція телеканалу викликає і викликатиме спротив з боку окремих політиків і політичних сил.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів