Василь Сметана: Антикорупційного суду як окремого органу бути не повинно

Не має бути такого окремо відокремленого органу влади, де зібрано в одному і першу, і другу інстанцію, - вважає юрист

Василь Сметана 112.ua

Антикорупційного суду як органу в Україні не може бути створено. Таку думку в ефірі "112 Україна" висловив юрист Василь Сметана.

"Всі юристи розуміють, що окремо не може бути створений такий суд як орган. Це більше з розряду якихось військових трибуналів. Як випливає з теорії права, такого окремо відокремленого органу не має бути, що більше, де зібрано в одному і першу, і другу інстанцію", - сказав він.

Нагадаємо, 1 березня Верховна Рада підтримала за основу президентський законопроект № 7440 про Антикорупційний суд. 

Законопроект передбачає, що Антикорупційний суд буде розглядати справи, якщо предмет злочину чи заподіяної шкоди щонайменше в 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня – це 881 тис. грн). Це є основною умовою. Причому не має значення, хто розглядав справу – Нацполіція, Генпрокуратура або НАБУ. Деякі зі статей стосуються порушень, пов'язаних з наркотиками чи зброєю, а от щодо електронного декларування – жодної.

Президент України Петро Порошенко закликав Верховну Раду якомога швидше підготувати законопроект про Антикорупційний суд до другого читання та обговорити рекомендації Венеційської комісії.

Президент також переконаний, що процес створення Антикорупційного суду буде завершено вже в І півріччі нинішнього року. 

< iframe width="100%" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/9CGYZfhDTXk?start=637" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen>

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів