В УПЦ заявляють про створення Мінкультом комісії для опису майна церкви

Чиновники Міністерства культури України вирішили оцінити майно Української Православної Церкви, заявляють у Синодальному інформаційно-просвітницькому відділі УПЦ.

"У світлі останніх церковних подій та активної підтримки державою процесу надання так званого Томосу дії Мінкульту породжують занепокоєння відносно того, що ця ініціатива може бути першою ланкою в ланцюзі ініціатив щодо захоплення власності релігійних громад УПЦ на користь розкольників", - йдеться у повідомленні церкви.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ посилається на копію листа про те, що Міністерством культури створені комісії для оцінки майна низки релігійних громад Української Православної Церкви на Сумщині.

Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

У заяві сказано, що такі дії міністерства дають привід сумніватися у обіцянках політиків про недопущення тиску на віруючих канонічної Православної Церкви.

"20 вересня ми отримали лист, в якому говорилося, що створено комісію для опису майна нашого храму", — розповідає благочинний Спасо-Преображенського храму в с. Глухів протоієрей Олексій Радіонов.

За інформацією священика, такі ж повідомлення від Національного заповідника "Глухів", згідно з директивою Мінкульту, були розіслані й іншим релігійним громадам Української Православної Церкви в м. Глухів.

Отець Олексій пояснює, що храм і право власності на нього було передано віруючим УПЦ ще в 1991 році у неналежному стані, а протягом 27 років у будівлі, що належить громаді, було зроблено ремонт.

Голова юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов наголошує, що чиновники Мінкульту не мають права обліковувати та переписувати чуже майно. "Останнім часом в Мінкультури грішать хибним трактуванням права власності. Наскільки мені відомо, ані Мінкультури, ані Заповідник не передавав релігійним громадам жодної історико-культурної цінності у користування або зберігання. Тому їх вимоги є незаконними", — зазначив він.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів