В УПЦ стурбовані зростанням кількості захоплень храмів у зв'язку зі спекуляціями навколо Томосу про автокефалію

Розмови про можливе надання Томосу про автокефалію Української православної церкви Київського патріархату не вщухають вже кілька місяців. Патріарх Варфоломій або представники Вселенського Патріархату поки не дають чітких відповідей: коли буде надана автокефалія, і чи відбудеться це взагалі. Втім, в УПЦ впевнені - Томосу не буде, оскільки Київський Патріархат не є канонічною церквою, про що говорять і представники помісних церков інших держав.

"Томос може просить тільки Блаженніший Онуфрій, але він, як відомо, не звертався і не просили. А Михайло Денисенко - він розкольник. Він вивержений з канонічної єдності", - переконаний єпископ Моравичский (Сербська православна церква) владика Антоній.

Священнослужителі Української православної церкви вже неодноразово застерігали, що автокефалія не є ліками від існуючого в Україні церковного розколу, навіть навпаки: замість того, щоб вирішити цю проблему, тільки створить нові.

"Вже з вуст, наприклад, прихильників Київського патріархату, звучить заклик, що якщо буде створена так звана єдина помісна церква, то треба храми передавати, головні святині передавати", - зазначає керуючий справами УПЦ митрополит Антоній.

Мова йде про майно, про храми, про монастирях, про те, що це займуть, заберуть і т. д. Звичайне рейдерство, все матеріальне ... і про Бога мови там немає", - впевнений голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ архієпископ Климент.

зокрема, акцентують священнослужителі, мова йде про двох найбільших святинь православної України: Києво-Печерсклй та Почаївській Лаврах, які нібито можуть бути відведені під патронат Київського Патріархату, якщо той все ж отримає Томос.

Захоплення храмів почався ще з 2014 року, розповідають експерти. Ще до оголошення владою так званого "курсу на автокефалію" і досі по території всієї України захоплене вже близько сімдесяти храмів УПЦ.

"Сьогодні рейдери знайшли спільну мову з державною владою. Не знаю, що вони наобіцяли державної влади, яка всупереч всяким законам і державним, і світським, і законам логіки втручається в питання релігії - я не знаю. Але те, що підґрунтям все як раз таки фінансова частина і варто - це правда", - переконаний політичний оглядач Павло Карназицкий.

В УПЦ висловлюють занепокоєння щодо можливого зростання тенденції втрати своїх храмів і взагалі тиску на церкву. Втім, сподіваються, що Вселенський патріархат, як і раніше, буде триматися за збереження миру в Україні і української церкви, а це - наголошують в УПЦ - аж ніяк не сумісно з автокефалією.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів