В УПЦ переконані, що Константинополь не зацікавлений надавати Україні автокефалію

Константинополь не зацікавлений надавати Україні автокефалію. У цьому переконаний голова інформаційно-просвітницького відділу Української православної церкви архієпископ Климент.

"Сьогодні є усі ознаки того, що Константинополь абсолютно не зацікавлений у тому, щоб надавати автокефалію. А водночас він зацікавлений створити в Україні свою паралельну структуру і мати тут якісь важелі впливу, і, в тому числі, якісь матеріальні мати преференції від того, що він змінює канонічний статус православ'я", - вважає архієпископ Климент. За його словами, надання Томосу може тривати не один рік, а то і не одне десятиріччя. Окрім автокефалії, Синод Вселенського патріархату в Стамбулі розглядав питання зняття анафеми з Філарета і Макарія.

Політичний консультант Руслан Бортнік переконаний, що Патріархів Філарета та Макарія позбавили їхніх статусів: "Зняли з них анафему, але в той же час їх не визнали патріархами. Більше того зняли анафему і з їхніх прибічників, але не визнали існування Київського патріархату і Української Автокефальної Православної Церкви як структури. Їх ніхто не визнав, інакше їм би повернули Томос 988 року, перший, який у свій час давали українській незалежній церкві".

Журналіст Юрій Молчанов сумнівається, що предстоятелі інших помісних церков підтримуватимуть стосунки з Філаретом навіть після зняття анафеми: "З ним зараз ніхто не підтримує, він розкольник, він не визнаний світовим православ’ям. Хто буде його підтримувати? Чи всі погодяться з рішенням Варфоломія?" Молчанов підкреслює, наразі рішення синоду викликають більше запитань, аніж відповідей.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів