В Україні з'явиться національна "гаряча лінія підтримки", - МОЗ

Проект "Лінія життя. Україна" запущено в співпраці з громадськими організаціями

Фото з відкритих джерел

В Україні запущено проект "Лінія життя. Україна", мета якого — створити національну гарячу лінію емоційної підтримки та запобігання самогубствам. Робота над проектом розпочалася з ініціативи Міністерства охорони здоров'я за участі громадських організацій, повідомляється на сайті відомства.

Головою проекту став Піт Шмігель, у минулому - голова громадської організації Lifeline Australia, гаряча лінія якої щороку допомагала близько 1 млн жителів Австралії. "Робота, яку виконують неурядові організації в Україні у сфері психічного здоров'я, надихає. Важливо також мати лідерство в цьому питанні самого міністра", -
заявив Шмігель за результатами зустрічей із представниками громадських організацій, що працюють у сфері психологічної допомоги. Він також підкреслив, що найголовніше тепер — те, що і представники громадськості, і Міністерство мають однакове бачення шляхів подолання проблем, які існують наразі в цій сфері в Україні.

Новини за темою: В Україні створили реєстр воїнів АТО, які укоротили собі віку, – Богомолець

Загальноприйнятими світовими стандартами організації гарячих ліній психологічної допомоги є робота в цілодобовому режимі без вихідних, безкоштовність, анонімність, наявність єдиного національного контактного номеру, ґрунтовна підготовка працівників і максимальна емпатія до кліента. Піт Шмігель підкреслив, що завдяки роботі в такому форматі в Австралії вдається врятувати 50 тис. життів щороку. "Коли українці в кризовому стані телефонуватимуть на "Лінію життя", ми хочемо, щоб вони знали, що до них поставляться з повагою, їх вислухають і почують (на жаль, іноді слухати і чути – це різні речі), підтримають, що їхня ситуація не є безнадійною і в подальшому їм є куди звернутися за допомогою. Ці невеликі акти співчуття часто рятують життя", - додав Шмігель.

Наразі в Україні ситуація щодо самогубств вкрай тривожна, визнають у МОЗ. Україна входить до 25 країн з найвищими у світі показниками самогубств, які водночас є одними з найвищих у Європі. Кризу посилює також військовий конфлікт на сході країни.

Новини за темою: Поліція кваліфікувала смерть курсанта у Харкові як самогубство

"Самогубство – це трагедія, яка стосується не лише однієї людини, а й рідних та всього народу. Формуючи розуміння проблем цих людей та налаштованість їм допомогти, можна реально запобігти самогубству. Я дуже вдячна громадським організаціям, які сьогодні працюють разом задля порятунку українців", - заявила голова МОЗ Уляна Супрун.

На сьогодні всі організації, що беруть участь у проекті, займаються розробленням оперативного плану. Також тривають переговори з міжнародними співтовариствами.

Джерело: Минздрав Украины

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів