В Україні запустили роботу Центру реагування на кіберзагрози при РНБО

Центр співпрацюватиме з колегами із країн НАТО

З відкритих джерел

В Україні запустили роботу Координаційного центру реагування на кіберзагрози (Cyber Threat Response Centre, CRC), який співпрацюватиме з колегами із країн НАТО. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов на відкритті центру, яке транслював телеканал "112 Україна".

Національний координаційний центр кібербезпеки створили при РНБО. 

"Центр, який побудовано в Україні, співпрацюватиме з аналогічними центрами країн НАТО. Взаємодіючи з ними, ми значно покращимо якість реагування на кіберінциденти за рахунок обміну інформацією, підтягування потужних обчислювальних машин і ресурсів. Все це дає можливість і інформувати наших колег, і використовувати (отриману, - ред.) від них інформацію в онлайн-режимі", - заявив Турчинов.

Новини за темою: У Києві кіберполіція ліквідувала онлайн-кінотеатр, який транслював заборонені російські канали в Україні

Новий центр реагування на кіберзагрози має виявляти проблему на ранніх стадіях.

"Центр, який ми відкрили, виявляє на ранніх стадіях проблему. Раніше як ми діяли... Пішла кібератака, розпочалася агресія, і вже коли відбулось зараження багатьох інформресурсів, після цього починали діяти підрозділи, які відповідають за кібербезпеку", - заявляє Турчинов.

Новини за темою: Кіберполіція: Чим займаються українські віртуальні копи

Тільки-но атака почалася, на моніторі видно напрямок кібератаки, і можна визначити, де вона відбувається, в якому сегменті - державному чи приватному.

"Тут зараз, коли починається кібератака, час іде не на години навіть, а на хвилини. Саме цей кіберцентр з його можливостями дозволяє виявляти саме... Тільки-но атака почалася, відразу на моніторі видно навіть напрямок кібератаки, відразу можна визначити, в якому сегменті вона відбувається - у державному, приватному, яку інфраструктуру задіяно", - заявив Турчинов. 

Новини за темою: Російські хакери можуть готувати масштабну кібератаку на енергомережу України, – ЗМІ

Після виявлення кібератаки ухвалюють рішення, щоб задіяти ресурси СБУ, Нацполіції для того, щоб їх локалізувати і провести оперативне затримання, якщо кіберзлочинці перебувають на території країни.

Функція, яку виконуватиме центр, це також моніторинг мереж.

Як повідомлялося, США та Україна мають намір зміцнювати співробітництво в боротьбі з кіберзагрозами.

Новини за темою: Кіберполіція викрила банду киян на поширенні дитячої порнографії

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів