В Україні заборонять проектування тимчасових автостоянок на тротуарах, — Мінрегіон

Відповідні зміни містяться у нових державно будівельних нормах

Фото з відкритих джерел

Відповідно до нових державно будівельних норм Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, проектування автостоянок тимчасового зберігання на тротуарах заборонено. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, передає прес-служба відомства.

Відповідні зміни містяться у новому ДБН В.2.3-5:2018 "Вулиці і дороги населених пунктів", що встановлює вимоги на проектування та будівництво вулиць і доріг міських і сільських населених пунктів.

"Сьогодні хаотичне паркування автомобілів значно ускладнює дорожній рух, спричиняє додаткові затори і найважливіше — створює небезпеку та незручності для руху пішоходів. Тому норма щодо заборони розміщення автостоянок тимчасового зберігання, зокрема, на тротуарах, стала однією зі змін при оновленні ДБН щодо вулиць і доріг. Це сприятиме підвищенню безпеки у пішохідних зонах та мінімізації можливих аварій за участю пішоходів", — повідомив він.

Новини за темою: Мінрегіон має намір заборонити парковки всередині нових житлових кварталів

Згідно з новим ДБН, не допускається проектування тимчасових автостоянок:

— на тротуарах;

— уздовж проїзних частин магістралей загальноміського значення безперервного руху;

— уздовж проїзних частин магістралей загальноміського значення регульованого руху і магістралей районного значення у випадку, коли коефіцієнт використання пропускної здатності наближається до 1 та при виділенні на цих магістралях окремих смуг для руху маршрутного транспорту.

Оновлені державні будівельні норми поширюватимуться на проектування нових і реконструкцію існуючих вулиць та доріг.

Новини за темою: Мінрегіон нормативно обмежить висотність забудови територій

Нагадаємо, 27 вересня 2018 року набуде чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів". У столиці жорсткі умови щодо порушників правил паркування нададуть змогу збільшити кількість багаторівневих паркінгів за рахунок залучення інвесторів. На цьому наголосив виконувач обов’язків директора КП "Київтранспарксервіс" Олександр Німас.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів