В Україні з 2016 року 12 разів позаштатно підривалися міномети, - ЗСУ (Виправлено)

Раніше повідомлялося про те, що 12 позаштатних вибухів сталося з 2014 року, проте пізніше офіційно повідомили, що йдеться про дані за 2016-2018 роки

З відкритих джерел

В Україні з 2016 року 12 разів позаштатно підривалися міномети, що призводило до втрат особового складу. Про це повідомив начальник центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗСУ Ігор Чепков під час засідання оборонного комітету.

"Якщо аналізувати усі випадки, які привели до втрат особового складу, всього за цей час (з 2016 року, - ред.) відбулося 12 підривів унаслідок позаштатного спрацювання мінометів. З них "Молотів" було зруйновано 8. З них три було зруйновано внаслідок подвійного заряджання, було чотири наслідки передчасного спрацювання підривника й один міномет було зруйновано внаслідок бойового зіткнення. Тим часом внаслідок подвійного заряджання міномета Б11 відбулося 4 випадки. Тобто 3 проти 4", - сказав Ігор Чепков.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони оприлюднив інформацію щодо інцидентів у ході експлуатації 120 мм мінометів у Збройних Силах України протягом 2016-2018 років.

Хронологія катастроф:

Хронологія катастроф, які виникли під час ході експлуатації 120 мм мінометів М120-15 “Молот” та мінометів радянського виробництва 2Б11 у 2016 -2018 роках: Верховная Рада

Новини за темою: Слідство розглядає три версії розриву міномета на Рівненському полігоні, - військова прокуратура

Нагадаємо, також під час засідання профільного комітету заступник міністра оборони Ігор Павловський озвучив основну версію вибуху на Рівненському полігоні - подвійне заряджання.

Як відомо, 6 липня близько 6-ї години ранку в Рівненській області під час військових навчань розірвався міномет. У результаті цього троє військовослужбовців загинули, ще 9 дістали поранення. За попередньою версією Міноборони, причиною трагедії стало порушення заходів безпеки.

Президент України Петро Порошенко заборонив застосовувати міномети "Молот" до кінця розслідування трагедії в Рівненській області.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів