В Україні влітку працюватимуть майже 10 тис. таборів, у чверті з них недотримано санітарних норм

Головним чином виявлені проблеми пов'язані з питаннями водопостачання, каналізації та якістю питної води

З відкритих джерел

Нинішнім літом в Україні дітей готові прийняти 9,4 тисяч закладів оздоровлення і відпочинку, проти 9,3 тис. установ у минулому році. Серед них 478 установи по оздоровленню дітей (в 2017 році – 497), також, 8,9 тис. закладів для відпочинку (8,5 тис. з денним перебуванням, 62 наметових містечка, 267 – табори праці та відпочинку). Станом на 25 травня, представники Держпродспоживслужби у складі комісій перевірили вже 5500 установ (58%): порушення санітарних норм та правил були виявлені на кожній четвертій, що становить 24% (1313 установ). При цьому в 2017 році, невідповідність санітарним вимогам були виявлені лише в 17% установ (618). 

Про це 112.ua повідомила прес-служба Держпродспоживслужби.

Основними порушеннями були: невиконання пропозицій Держпродспоживслужби по зміцненню матеріально-технічної бази, організації харчування, недотримання санітарно-эпидемологічного та дезінфекційного режимів, невідповідність гігієнічним показникам питної води в закладах Житомирської, Рівненської, Івано-Франківської, Запорізької, Сумської та Кіровоградської областей. За результатами встановлених порушень співробітниками територіальних органів Держпродспоживслужби надані відповідні пропозиції власникам оздоровчих установ. Відсоток їх виконання в нинішньому році становить 77%, у минулому році був на рівні 40%, йдеться в повідомленні прес-служби. 

У багатьох установах проблемними залишаються питання водопостачання і каналізації. Під час оздоровчої компанії минулого року на привізній воді працювали 19 оздоровчих закладів (у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Харківській областях), а також 293 установи для відпочинку дітей.  Централізованої або локальної каналізації не мали 43% закладів з оздоровлення (207) і 45% закладів для відпочинку (4085). "Ситуація (у багатьох установах. - Ред) не вирішується роками", - підкреслили в прес-службі.

В нинішньому році в ході державного моніторингу було проведено 3,9 тис. досліджень проб питної води за бактеріологічними показниками та 3,6 тис. проб за санітарно-хімічними показниками. Показники відхилень за бактеріологічними показниками становили 4,1% (в 2017 році – 5,2%), за санітарно-хімічними показниками 11,9% (у 2017 році – 12,2%). В ході дослідження води з відкритих водойм (в яких ймовірно будуть купатися діти) відхилення за бактеріологічними показниками виявлено в 2,4% проб (в 2017 році – 5,3%). Невиконання вимог Держпродспоживслужби, несвоєчасна підготовка закладів може створити загрозу санітарно-епідеміологічному благополуччю дітей,  йдеться у повідомленні прес-служби Держпродспоживслужби.

Про закриття або заборону працювати установам для відпочинку дітей Держпродспоживслужба не повідомляє. До вступу в силу закону "Про державний контроль, який здійснюється з метою перевірки відповідності законодавства про безпечність та якість харчових продуктів та кормів, здоров'я та благополуччя тварин" закрити заклад, який систематично не виконував вимоги про усунення порушень, можна було тільки звернувшись до суду, який виносив таке рішення. Тепер заклад може бути закритий за рішенням головного інспектора Держпродспоживслужби. 

Нагадаємо, Держпродспоживслужба повідомила, що в Україні у другій половині травня почастішали випадки захворювання на ботулізм, пов'язані із споживанням неякісної риби. З початку року захворювання було діагностовано у 28 осіб. У двох випадках хвороба завершилася летальним результатом.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів