В Україні у зв'язку зі спалахом ботулізму з торгових точок вилучено вже 637 кг риби, - Держпродспоживслужба

За фактами порушень правоохоронні органи порушують кримінальні справи

З відкритих джерел

Держпродспоживслужба проводить розслідування у кожному випадку захворювання на ботулізм з метою встановлення походження харчових продуктів, що його викликали. За результатами розслідування проводяться заходи з недопущення до реалізації в'яленої риби конкретних операторів ринку, вилучаються і відкликаються харчові продукти, які є небезпечними для споживання. За оперативною інформацією, станом на сьогодні вилучено 637 кг риби.

Про це 112.ua повідомили у прес-службі Держпродспоживслужби.

У випадках виявлення порушень, які можуть загрожувати життю та здоров'ю людини, а також у випадках смерті територіальні органи Держпродспоживслужби передають матеріали до прокуратури. Правоохоронні органи порушують кримінальні справи, йдеться у повідомленні.

У Держпродспоживслужбі зазначають, що основна причина загострення ситуації із захворюванням на ботулізм криється в недотриманні технології виробництва, а також умов зберігання та реалізації продукції.

Зокрема, виробники не фіксують документально концентрацію сольового розчину і способу посолу риби, не вказують строки соління риби і температурний режим. Неможливо проконтролювати температурні режими повітря в приміщеннях або камері, де проходить в'ялення риби, спостерігається незадовільний санітарно-технічний та санітарно-гігієнічний стан виробництва, відсутній відомчий лабораторний контроль. Часто відсутні експлуатаційні дозволи або виявляється, що оператори ринку не реєструють свої потужності, як це встановлено нормативно-правовою базою. Транспортування здійснюється машинами, які не обладнано належним чином для перевезення такого виду продукції. При реалізації відбувається порушення температурних режимів або товарного сусідства.

Як повідомлялося, за даними МОЗ, в Україні за 3 місяці було зареєстровано 62 випадки захворювання на ботулізм, 9 із них закінчилися смертю пацієнтів.

Новини за темою: На ботулізм через в'ялену рибу в Києві захворіли 4 людини, - Держпродспоживслужба

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів