В Україні планують запровадити іспит з української мови як іноземної

Кириленко розраховує на напрацювання єдиного стандарту сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної до 2018 року

В’ячеслав Кириленко Фото з відкритих джерел

В Україні планують запровадити сертифікаційний іспит з української мови як іноземної до 2018 року. Про це повідомляє Урядовий портал у вівторок, 24 жовтня.

У Кабміні пояснюють, що потреба в розробленні та впровадженні міжнародновизнаного сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної виникла через зростання кількості громадян, які хочуть підтверджувати своє знання української мови (закордонні українці, люди, яким треба підтвердження знань української мови як іноземної для професійної діяльності за кордоном, іноземці, біженці, мігранти).

"Закордонним українцям, тим іноземцям, хто хоче отримати громадянство України, іноземним студентам необхідно офіційно підтверджувати знання української мови, тому маємо вирішити організаційні питання із запровадженням сертифікаційного іспиту якомога швидше", – цитує прес-служба віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка.

Новини за темою: Україна і Польща підписали угоду щодо мовної статті закону про освіту

Важливим етапом запровадження сертифікаційного іспиту є затвердження стандарту, який відповідатиме нормативним документам CEFR (Common European Framework of Reference Спільна  Європейська Система Баз Даних), рекомендованим резолюцією Ради ЄС (листопад 2001 року).

У Кабміні повідомляють, що під головуванням Кириленка за участі міністра освіти і науки Лілії Гриневич, представників МЗС, Національної академії наук, закладів вищої освіти і громадських організацій відбулася спеціальна нарада щодо врегулювання цього питання.

Новини за темою: У школах Хмельницького скасують вивчення російської мови

За її результатами буде створено робочу групу за участі провідних мовознавців і практикуючих викладачів, яка до кінця року узагальнить усі наявні підходи та напрацює єдиний стандарт для складання сертифікаційного іспиту з української мови як другої/іноземної.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів