В Україні планують декомунізувати 137 журналів і газет

У семи областях немає ЗМІ, які підпадають під декомунізацію

112.ua

В Україні під дію законодавства про декомунізацію підпадають 137 друкованих видань, повідомили в прес-службі Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення.

У повідомленні зазначається, що значна частина друкованих ЗМІ не відповіла органам юстиції щодо виконання ними закону про декомунізацію.

"На сьогодні загальна кількість друкованих ЗМІ, яка підлягає процедурі декомунізації, складає 137, з них: 56 не надали відповіді на звернення територіальних управлінь юстиції щодо виконання вимог закону; 4 проводять заходи з перереєстрації; 4 перереєстровано; 21 свідоцтво визнано таким, що не підлягає видачі; 10 свідоцтв визнано такими, що втратили чинність; 3 свідоцтва визнані недійсними; 25 - знаходяться на непідконтрольній Україні території; 9 - реєстраційну справу передано до Мін’юсту; 3 - порушення вимог закону відсутні; 2 - заходи з декомунізації не вжито", - розповіли у комітеті.

Новини за темою: У Запорізькій обл. в рамках декомунізації демонтували понад 200 пам'ятників і перейменували понад 2 тис. вулиць

У відомстві уточнили, що мають правові підстави для скасування у 67 друкованих видань  ЗМІ державної реєстрації. Незабаром з цього питання будуть підготовлені відповідні звернення до суду.

Серед регіонів, у яких найбільша кількість ЗМІ підлягає декомунізації, перші позиції займають Донецька, Луганська, Харківська та Одеська області, а також Київ та АР Крим.

Фактично правові підстави щодо скасування державної реєстрації встановлені по відношенню до 67 друкованих ЗМІ або 49% від їх загальної кількості. Наразі Міністерство юстиції готує правову позицію щодо звернення до суду для ухвалення відповідного рішення.

Новини за темою: У Харківській обл. процес декомунізації завершився 19 травня, - голова ОДА

"Найкраща ситуація з реалізації заходів, спрямованих на дотримання закону, склалася у Волинській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях та місті Києві", - йдеться у повідомленні.

Вінницька, Львівська, Івано-Франківська, Чернівечька, Чернігівська, Тернопільська та Рівненська області не мають друкованих ЗМІ, які підпадають під декомунізацію.

Нагадаємо, раніше в рамках декомунізації газета "Комсомольська правда змінила назву на "КП в Україні".

Зазначимо, у квітні 2015 р. Верховна Рада України прийняла закон про засудження комуністичного та нацистського режимів. За даними Українського інституту національної пам'яті, нові назви у зв'язку із дією закону повинен отримати 941 населений пункт. Демонтаж всіх пам'ятників і меморіальних знаків, як і перейменування вулиць та міст, повинен закінчитися в Україні до 21 травня 2016 року.

Новини за темою: Від Ради вимагають скасувати збір з підприємців за декомунізацію

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів