В Україні неможливо вести точну статистику щодо домашнього насильства, - МВС

За даними Офісу ООН, в Україні від фізичного насильства потерпає 60% жінок

Заступник міністра МВС Тетяна Ковальчук фото Андрія Новицького

В Україні неможливо вести точну статистику стосовно домашнього насильства.  Щодо точної кількості таких злочинів невідомо. Про це інтерв'ю 112.ua розповіла Тетяна Ковальчук, заступник міністра МВС.

«Сьогодні, за даними Офісу ООН, в Україні від фізичного насильства потерпає 60% жінок, і величезна частина насильства відбувається в сім'ях, вдома. Це латентне явище як в Україні, так і в інших країнах. Ми не знаємо реальних цифр, неможливо вести цю статистику точно. І домашнє насильство – це проблема багатьох країн», - розповіла Ковальчук.

Новини за темою: МВС готується найближчим часом запустити службу "112", - Ковальчук

Також у МВС зазначили, що питання домашнього насильства не є проблемою окремо взятої сім'ї, вона стосується суспільства загалом.

«Нині ми говоримо про зрілість й адекватність суспільства, тому що дуже багато чого можна було б превентивно припинити завдяки реакції сусідів, знайомих або родичів, які розуміють, що в родині є якісь проблеми. Потрібно розуміти, що це проблема не окремо взятої сім'ї, а всього суспільства», - додали в МВС.

Новини за темою: Проект "ПОЛІНА": побита чоловіком дружина може розраховувати на поліцію

Зазначимо, що в Україні є проект "ПОЛІНА" – поліцейська мережа протидії домашньому насильству. 

Пілотний проект було запущено МВС спільно з Нацполіцією в червні минулого року і він працює в трьох районах: Дарницькому районі Києва, Малиновському районі Одеси і в місті Сєвєродонецьку Луганської області.

До мобільних груп, які працюють у рамках проекту "ПОЛІНА", входять представники різних підрозділів поліції: слідчі підрозділи, дільничні офіцери, інспектори ювенальної превенції. Суть роботи таких груп не тільки боротися з наслідками домашнього насильства. Поліцейських орієнтовано на те, щоб виявляти і працювати з причиною такого явища.

Детальніше про те, коли реформу правоохоронної системи можна буде вважати завершеною, який напрям реформи МВС в пріоритеті нині, які міжнародні партнери беруть активну участь у становленні української поліції та чому дуже важливо змінити свідомість кожного співробітника системи МВС, читайте в нашому матеріалі «Завдання МВС – зберегти баланс між безпекою і сервісом».

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів