В Україні не роблять щеплення і не закуповують вакцини проти сибірської виразки за рахунок бюджету, - МОЗ

Нагадаємо, спалах сибірської виразки в Одеській області локалізовано

Фото з відкритих джерел

В Україні на сьогодні не роблять щеплення і не закуповують вакцини проти сибірської виразки за рахунок бюджету. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" розповів генеральний директор Центру громадського здоров'я МОЗ України Володимир Курпіта.

"Наразі щеплення від сибірки не проводиться… Можуть бути запропоновані щеплення за рахунок роботодавців для тих спеціальностей, які мають підвищений ризик контакту із сибіркою, - пастухи чи роздільники м'яса на комбінатах, наприклад. Але держава на даний час не забезпечує закупівлю цих вакцин", - сказав він.

Також Курпіта нагадав, що спори мікроорганізмів, які спричиняють захворювання сибірською виразкою, можуть зберігатися у ґрунті понад сто років.

Раніше повідомлялося, що в одному із сіл Саратського району Одеської області зафіксували спалах сибірської виразки. За попередніми даними, джерелом захворювання стала домашня корова, тушу якої обробляли п'ятеро осіб. Цих людей госпіталізовано, вони перебувають під наглядом лікарів. За наявною інформацією, їхньому життю нічого не загрожує. Діагноз "сибірська виразка" підтвердився в одного потерпілого.

Спалах сибірської виразки в Одеській області локалізовано, загрози поширення інфекції немає. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів