В Україні масово відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З портретами своїх родичів на урочисті заходи люди приходили у багатьох містах

В Україні масово відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Одними з перших святкувати почали рівняни. Тут на площі Перемоги на знак вшанування загиблих у війні поклали квіти до пам'ятників, присвячених перемозі. До заходу приєднались і представники українського політикуму.

"Вшановуємо пам'ять наших громадян, які в далекому 1941 році відстоювали наше життя і нашу незалежність. На жаль, і зараз гинуть і вмирають наши громадяни", - говорить Михайло Бузинарський, голова Рівненської обласної організації партїї "За життя".

В Ужгороді українці також вшанували пам'ять усіх загиблих за свободу і незалежність нашої держави в усі часи. Як і усюди в Україні, тут застерігають від повторення трагедій минулого та виступають за збереження пам'яті про героїв. Закарпатці поклали квіти до Монумента воїнам-визволителям та на Пагорбі слави біля Вічного вогню. 

"Багато сімей втратили своїх близьких, своїх рідних. Я сьогодні був з портретом свого діда, Василя Чубірка, який теж пішов добровольцем у 17 років, приписавши собі один рік, до лав Червоної армії, боровся з фашистами на території Чехословаччини. Тобто ця дата важлива і для моєї сім'ї", - говорить Іван Чубірко, голова Закарпатської обласної організації партії "За життя".

З портретами своїх родичів на урочисті заходи приходили у багатьох містах, зокрема й у Львові. Тим самим вони показували: війна тоді торкнулась кожного і кожен, хто воював, був причетний до перемоги, тому заслуговує на шану.

"Мій дід загинув на війні, не повернувся з фронту у 1944 році. До сих пір я не знаю, де він похований. У пам'ять про цих людей, які боролися з фашизмом, з нацизмом, і вони все-таки отримали перемогу, ми сьогодні покладаємо квіти і святкуємо цей День перемоги", - говорить Інна Іваночко, прибічниця партії "За життя" у Львові.

У Миколаєві біля пам'ятника героям-ольшанцям провели урочистий захід з відзначення перемоги та вшанування героїв, полеглих у Другій світовій війні.

"Сьогодні найважливіше, щоб наше покоління, яке ми виховували з нашими батьками і дідами, дійсно пам'ятало подвиг наших предків і не дало можливість спотворити це і повторитися ось цій коричневій чумі, яка принесла величезну кількість втрат людських і велику кількість горя. І сьогодні, дійсно, ось цей негатив ми повинні перетнути і пам'ятати, що ми переможці, ми сила і ми не дамо більше повторитися цим проблемам", - сказав Максим Невінчаний, депутат Миколаївської облради.

Про необхідність пам'ятати подвиги героїв Другої світової та перешкодити переписанню історії говорили і дніпряни під час урочистостей у своєму місті.

"Дорогі ветерани, спасибі вам, низький уклін за ваш подвиг в ім'я всіх нині живих. Ми не дамо забути пам'ять наших батьків і дідів. Їхній подвиг будуть пам'ятати наші діти і внуки. Українці завжди будуть святкувати 9 Травня", - сказав Олег Гришин, прибічник партії "За життя" у Дніпрі.

Те, що сучасне покоління українців не забуває подвигів своїх пращурів, показали учасники урочистостей до Дня перемоги і в низці інших міст України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів