В Україні лише 20% ПЗ є ліцензійним, – дослідження

З 2016 року проникнення неліцензійного ПЗ в Україні знизилося на 2 процентні пункти

Открытый источник

В Україні 80% програмного забезпечення, встановленого на комп'ютерах, не має необхідних ліцензій. Про це йдеться в тексті дослідження BSA Global Software Survey.

Наголошується, що з 2016 року проникнення неліцензійного ПЗ в Україні знизилося на 2 процентних пункти. При цьому, у США цей показник використання піратського софту становить 15%.

Всього проникнення піратського ПЗ в східній Європі становить 57%. Найнижчий рівень піратства спостерігається у країнах Північної Америки (16%) та Західної Європи (26%), що робить вплив на світову статистику: в цілому по світу використання "піратського" софту становить 37%.У дослідженні також наводяться відомості щодо обсягу та вартості неліцензійного ПО. В Україні, за результатами дослідження, вартість всього, встановленого без ліцензій ПЗ за 2017 рік, склала 108 млн доларів. В грошовому еквіваленті Україна на третьому місці після Росії (1,2 млрд доларів) і Чехії (149 млн доларів) в регіоні Центральна і Східна Європа. А по процентному співвідношенню — на шостому місці.

Наголошується, що використання неліцензійного ПЗ сприяє зростанню кібератак і пов'язане з фінансовими втратами.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів