В Україні є 13,5 тисяч місць, де можуть бути спори сибірки, - МОЗ

Останній випадок захворювання на сибірську виразку зареєстрований в Черкаській області у 2012 році

З відкритих джерел

В Україні є понад 13,5 тисяч місць, де можуть бути поховані спори сибірки, тому періодично в нашій країні реєструють поодинокі випадки захворювання. Про це повідомив генеральний директор Центру громадського здоров'я МОЗ України Володимир Курпіта на брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна".

Впродовж останніх років захворювання на сибірську виразку реєструвалися у Харківській (2003 рік), Чернівецькій (2004 рік), Миколаївській (2008 рік) та Черкаській областях (2012 рік).

Нагадаємо, сьогодні медики підтвердили діагноз "сибірська виразка" в однієї особи з п'яти людей, які брали участь у забитті худоби в селі Міняйлівка Одеської області та були госпіталізовані зі специфічними симптомами шкіри.

Житель Одещини захворів на шкірну форму сибірки, яка лікується антибіотиками і не становить такої небезпеки, як легенева форма. Також збудник виділений з ґрунту, на місці, де забивали худобу, і з м'яса, яке зберігалося у холодильнику в одного з жителів села Міняйлівка. Дослідження проводила референс-лабораторія Центру.

Фахівці вживають необхідних заходів з недопущення поширення захворювання. Медики обстежують людей, які контактували з хворими тваринами або вживали м'ясо забитої худоби. Спостереження за жителями села Міняйлівка відбуватиметься впродовж 15 днів. Медики здійснюватимуть щоденні обходи домівок для контролю стану здоров'я людей, які потенційно могли заразитися.

Людям, які могли заразитися, у випадку необхідності буде призначений курс профілактики антибіотиками. За ними здійснюватиметься медичне спостереження.

Новини за темою: МОЗ про спалах сибірської виразки в Одеській області: Загрози розповсюдження інфекції немає

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів