В Україні до кінця року побудують 15 сучасних залізобетонних сховищ для боєприпасів, - Полторак

Будівництво розпочнеться у травні

З відкритих джерел

В Україні до кінця року побудують 15 сучасних залізобетонних сховищ для боєприпасів. Про це повідомляється в прес-службі Міноборони.

"Українцям варто знати, що ту роботу, яку ми зараз розпочали, в таких масштабах і обсягах в державі ще ніхто не робив. Адже ми будуємо сховища, які не лише надійно захищені від ураження вогневими засобами противника, вони передбачають облаштування сучасними автоматичними системами охорони, сповіщення й пожежогасіння", — наголосив міністр оборони Степан Полторак.

В 2018 році планується збудувати 15 подібних сховищ на трьох військових арсеналах. Вже розроблено відповідну технічну документацію, проведено тендерні процедури і з травня розпочнуться необхідні будівельні роботи.

Новини за темою: Пожежа в Балаклії: Співробітники ДержНС продовжують обстежувати територію

"Завдання зі створення надійної системи зберігання боєприпасів на арсеналах Збройних сил України є першочерговими. Відповідно, цього року надано рекордний обсяг бюджетного ресурсу — 495 мільйонів гривень на вирішення першочергових завдань з удосконалення безпеки арсеналів. І взагалі, вперше держава знайшла і надала кошти для спорудження надійних залізобетонних сховищ для зберігання боєприпасів", - зазначив Полторак.

Також глава оборонного відомства наголосив, що цей фінансовий ресурс дозволяє розпочати створення у 2018 році сучасного арсеналу, проект якого враховує всі можливі та існуючі безпекові виклики і загрози.

Нагадаємо, що 3 травня на військових складах у Балаклії Харківської області сталася пожежа. За даними джерела 112.ua у Міністерстві оборони України, під час виконання технічних робіт пожежний танк наїхав на невідомий вибуховий пристрій. Стався вибух, розпочалася пожежа, яка призвела до вибухів боєприпасів. 

У Генеральному штабі зазначили, що на колишній технічній території 65-го арсеналу в Балаклії зайнялася трава. Там виконували роботи з очищення та розмінування залишків снарядів, що не розірвалися внаслідок торішньої пожежі, виникла нова пожежа.

У Міноборони розглядають кілька версій пожежі. Перша - загоряння сухої трави на ділянці технічної території, яка не була очищена від вибухонебезпечних предметів шляхом потрапляння під гусениці пожежного танка сторонніх предметів, а саме підривників, елементів пороху, які викликали загоряння.

Друга - причиною могло стати потрапляння іскри від вихлопної труби цього ж пожежного танка.

Третя версія - дія сонячних променів на вибухонебезпечні предмети, які знаходилися на неочищеній території, що спричинило їх загоряння.

Правоохоронці розслідують інцидент як недбале ставлення до військової служби.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів