В Угорщині відкрили пам'ятник жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років

Пам'ятник установили в місті Сегеді, на території об'єкта світової культурної спадщини

Учора, 16 листопада, у місті Сегеді, Угорщина, відбулося відкриття пам'ятника жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років. Про це повідомляє прес-служба МЗС Угорщини.

На церемонії були присутні парламентський держсекретар міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр та посол України в Угорщині Любов Непоп.

Новини за темою: Ще один американський штат визнав Голодомор геноцидом

Мадяр назвав Голодомор експериментом радянської влади і підкреслив, що Україна впродовж останніх десятиріччь пройшла "навіть більше випробувань, ніж угорці".

"Україна вистояла в цьому випробуванні та в 90-х роках отримала незалежність; сьогодні вона є самостійною державою, яка, як і угорці, може сподіватися на більш щасливе майбутнє. Історія довела, що український народ є настільки сильним, щоб не йти проти когось для зміцнення власної ідентичності", - заявив він.

Новини за темою: У Харківській області відкриють музей жертв Голодомору

Посол України Любов Непоп на своїй сторінці у Facebook повідомила, що пам'ятник установили в парку центрального собору на Домській площі. Ця територія належить до світової культурної спадщини.

"Для мене особисто глибоко символічним у сьогоднішньому урочистому відкритті було і те, що в ньому брали участь спільно український та угорський офіцери. Вірю, що і в усіх інших життєвих ситуаціях ми так само будемо стояти пліч-о-пліч, разом вшановуючи жертв трагедій минулого, протидіючи нинішнім і запобігаючи майбутнім загрозам", - написала вона.

Новини за темою: Порошенко закликав ООН прийняти декларацію про визнання Голодомору геноцидом

Раніше меморіал жертвам Голодомору в Україні відкрили в Торонто, Канада.

Джерело: Уряд Угорщини

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів