У САП заявили, що суд саботує розгляд "газової справи" Онищенка

Суд у встановлений термін не розглянув клопотання про проведення досудового розслідування щодо Онищенка і ще п'ятьох підозрюваних

Олександр Онищенко Liga.net

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) звинуватила суд у саботажі розгляду "газової справи", в якому фігурує колишній нардеп Олександр Онищенко. Про це повідомляє прес-служба антикорупційного органу.

У САП стверджують, що ще 10 листопада НАБУ направило клопотання про здійснення досудового розслідування щодо Онищенка і ще п'ятьох фігурантів кримінальної справи, однак через майже місяць воно так і не було розглянуто.

"10.11.2017 детектив за погодженням з прокурором відповідно до вимог ст. 297-2 КПК України звернувся до слідчого судді з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування щодо підозрюваних у кримінальному провадженні № 42015110000000121 Онищенка А.Р. та інших п'ять осіб, більшість з яких, за даними слідства, перебувають на території Російської Федерації. Наразі, незважаючи на вимоги КПК України, закінчився не тільки 10-денний термін розгляду клопотання, а й майже місячний. Наступне засідання з розгляду клопотання призначено на 16.01.2018, тобто через два місяці після звернення детектива до слідчого судді, а загалом у термін, що в 6 разів перевищує термін, відведений КПК для проведення зазначеної процесуальної дії", - йдеться в повідомленні.

У прокуратурі заявили, що таким чином суд займається системним саботажем розгляду кримінальної справи і не бажає діяти в межах встановленого законодавства. У зв'язку з цим САП ухвалила рішення про відкликання поданого клопотання.

"За таких обставин, враховуючи неможливість суду діяти згідно із законом, прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури схвалено рішення про відкликання вищевказаного клопотання з метою його повторного подання до суду. Поряд з цим можна спостерігати системний саботаж з боку судової системи в усіх епізодах так званої "газової справи", - констатували в САП.

У САП додали, що прикладом саботажу є часткове задоволення судом скарги адвоката на клопотання про видачу Онищенка іспанською владою, подане в грудні 2016 року.

Нагадаємо, НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування" у грудні 2015 року. За версією слідства, в період з січня 2013 року по червень 2016 року члени злочинної організації незаконно заволоділи грошовими коштами, отриманими від реалізації природного газу, у розмірі понад 1,6 млрд грн, в результаті чого ПАТ "Укргазвидобування" завдано збитків у сумі понад 740 млн грн. Усього слідство встановило причетність до участі в "газовій схемі" 29 осіб. Наразі 7 осіб, у тому числі народний депутат України Олександр Онищенко, перебувають у розшуку, 12 обвинувальних актів щодо 18 осіб скеровано до суду, з них щодо 7 осіб вступив у законну силу обвинувальний вирок.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів