Раді пропонують запровадити покарання за жорстоке поводження з тваринами

Зокрема пропонується запровадити в законодавче поле поняття "жорстоке поводження з твариною", "каліцтво тварини", "підготовка собак до полювання", ввести адміністративну та кримінальну відповідальність за жорстоке поводження

Жорстоке поводження з тваринами на притравочних станціях підготовки мисливських собак до полювань   З відкритих джерел

В Україні суспільство дедалі більше приділяє увагу проблемі жорстокого поводження з тваринами, зокрема стурбованість викликає ситуація у сфері мисливського собаківництва та загалом у мисливстві, відстріл безпритульних собак.

Представники громадської організації полювали на лебедів на території заказника. В кінці жовтня в Одеській області загинули 54 з 300 овець, які понад два тижні перебували в закритій фурі в порту. ЗМІ дедалі більше викривають притравочні станції України, на яких калічать диких тварин. Активісти оприлюднюють фото звірів у клітках.

У парламенті зараз зареєстровано 2 зоозахисні законопроекти – 6598 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу) і 8256 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регулювання відносин, які стосуються підготовки собак до полювання).

Перший направлено на регулювання відносин у сфері захисту тварин від жорстокого поводження і приведення українських законів у відповідність до Міжнародної європейської конвенції про захист домашніх тварин, яку Україна ратифікувала у 2013 р. Норми цієї конвенції забороняють залишати домашніх тварин без догляду, спричиняти домашнім тваринам непотрібного болю тощо. Вони і досі не імплементовані в українське законодавство. Другий законопроект, №8256, порушує питання заборони притравки, нацьковування на живця і способу підготовки собак до полювання, а саме підготовка має проводитися гуманним шляхом.

Новини за темою:

Законопроектами пропонується ввести в законодавче поле поняття "жорстоке поводження з твариною", "каліцтво тварини", "підготовка собак до полювання", ввести адміністративну та кримінальну відповідальність за жорстоке поводження, заборонити жебракування з тваринами, надання фотопослуг з ними, виключити можливість відстрілу бродячих собак, котів і ворон, притравку мисливських собак на живця тощо.

Зоозахисниця Андріана Байло Андріана Байло

"Ми дуже сподіваємося, що в парламенті підтримають наш проект закону 8256, також як і законопроект 6598. Ухвалення цих законопроектів є своєрідним лакмусовим папірцем цивілізованості наших депутатів, адже відношення країни до тварин є індикатором цивілізації суспільства", – зазначила у своєму коментарі 112.ua зоозахисниця, активістка, голова громадської організації "Зелена сила" Андріана Байло.

Новини за темою: В Одесі поліція порушила справу на власників коня, який впав без сил на вулиці, зоозахисники готуються до акції

На думку Андріани Байло, суспільний запит на заборону притравки вже сформувався в Україні. 

"Суспільство обурене таким жорстоким явищем як притравка. З реакціі людей ми можем розуміти ,що суспільний запит на заборону притравочних станцій сформований."

"В Центр реабілітації диких тварин "Еко-Галич" часто привозять покалічених лисичок після притравки. В жахливому стані з поломаними щелепами... 21-е століття, а враження, що печерний вік. Я спочатку написала петицію про заборону продажу диких звірів, познайомилася з журналістами, які вже проводили свої розслідування подібних випадків, знайшла однодумців-зоозахисників у Європі. Тому вирішили, що потрібно такий законопроект подавати негайно. Я підтримую всі законопроекти, які захистять тварин від жорстокості та забезпечать їм благополуччя", – говорить Андріана Байло.

 • Марш за права тварин, 2017 р.
  Марш за права тварин, 2017 р. Андріана Байло
 • Андріана Байло і лис, викуплений зооактивістами у продавців диких тварин для притравки
  Андріана Байло і лис, викуплений зооактивістами у продавців диких тварин для притравки Андріана Байло
 • Андріана Байло (зліва) під час акції на підтримку законопроекта 6598 проти жорсткого поводження з тваринами, 2018 р.
  Андріана Байло (зліва) під час акції на підтримку законопроекта 6598 проти жорсткого поводження з тваринами, 2018 р. Андріана Байло
 • Андріана Байло (в центрі) під час акції проти жорсткого поводження з тваринами, 2018 р.
  Андріана Байло (в центрі) під час акції проти жорсткого поводження з тваринами, 2018 р. Андріана Байло
 • Андріана Байло під час акції проти жорсткого поводження з тваринами, 2018 р.
  Андріана Байло під час акції проти жорсткого поводження з тваринами, 2018 р. Андріана Байло

Нагадаємо, що законопроект № 6598 вже узгоджений, його почали розглядати на попередньому пленарному тижні і продоважать його розгляд у сесійній залі 20 листопада.

Нагадаємо, що законопроект № 6598 вже узгоджений у комітетах і зараз готовий до розгляду у першому читанні. Його вже вносили до плану роботи Ради на тиждень, але згдно рейтингового голосування в залі не було достатньоі кількості депутатів. Законопроект № 8256 очікує розгляду у сесійній залі після повернення комітетом на доопрацювання.

Новини за темою: World Animal Day: Історія свята і цікаві факти про права тварин в Україні та світі

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів