В Одеській області відкрили військовий меморіал Армії УНР

Це перший меморіал Армії УНР в регіоні

Пресс-служба Минобороны

У місті Ананьїв відкрили перший в Одеській області військовий меморіал, присвячений воїнам Армії Української Народної Республіки. Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

Згідно з повідомленням, урочиста церемонія відбулася сьогодні. Знакову подію приурочили до ювілею міста, яке відмітило 12 вересня 265-річчя від дня заснування.

Вшанувати героїв українського війська зібралися представники місцевої та обласної влади, представники громадськості. Почесну варту біля пам'ятника несли військові Збройних Сил України та реконструктори, одягнені у форму Армії УНР. Оркестр розташованої в Одесі Військової академії виконав гімн нової армії. Освячення меморіалу здійснив єпископ Одеський і Балтський Павло.

Меморіал знаходиться на в'їзді в місто і являє собою площу, вимощену гранітною бруківкою. Посеред площі, на кам'яному постаменті, встановлена колона, увінчана збільшеною копією ордена Армії УНР Залізний Хрест "За Зимовий похід і бої" - першого ордену в історії українського війська. З чотирьох сторін постамент оточений гранітними дошками з іменами козаків і старшин Армії УНР. На площі, поруч із пам'ятником, встановлена щогла з Державним прапором України.

"На пам'ятнику викарбувані імена 106 воїнів, які походять з Ананьївського повіту Херсонської губернії і в лавах Армії УНР воювали за незалежність України проти білих і червоних окупантів. Тепер військовий чин цих людей гідно відзначено", - зазначив голова правління благодійного фонду "Героїка" Павло Подобєд.

Меморіальний комплекс побудований на пожертвування, зібрані фондом "Героїка". Автором проекту і виконавцем робіт став доброволець Олег Собченко з Черкаської області, а в будівництві допомагали місцеві волонтери.

Нагадаємо, перший Зимовий похід Армії УНР в тилу Червоної та Добровольчої армій на чолі з Михайлом Омеляновичем-Павленком тривав з 6 грудня 1919 по травня 1920 року. В ході рейду війська УНР пройшли 2500 км, провівши більше 50 успішних боїв. На завершальному етапі походу в квітні 1920 року війська Армії УНР короткочасно вибили більшовиків з Балти і Ананьєва.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів