В Одеській обл. "УкрЗерно Трейд" відстоює права на збір врожаю

Власники компанії стверджують, що стали жертвами афери

В Одеській обл. в Ширяєвському районі представники "УкрЗерно Трейд" зіткнулися з протидією місцевих жителів під час збору врожаю, повідомляє "Одеса медіа".

Діючи на підставі договору про спільну діяльність щодо обробки земельних ділянок, укладеного з "Хлібороб Півдня", "УкрЗерно Трейд" вивів у поле свою техніку, щоб зібрати урожай. Але там їх зустріли нібито місцеві жителі і поліція.

Поки співробітники підприємства і поліція намагалися розібратися в ситуації, до полів приїхали ще люди, які стверджували, що земля належить їм, і саме вони засівали урожай і обробляли його, а тепер не пустять комбайни на поле. При цьому, як зазначив директор "УкрЗерно Трейд" Сергій Пилипенко, жоден з них не показав документи на володіння земельними паями.

Малогоновский сільський голова Любов Ясницька розповіла історію цієї землі, що спочатку власники паїв уклали договори з фірмою "Ольга", але тої більше не існує, потім ще якоюсь фірмою, а потім землю передали компанії "Хлібороб Півдня", однак документи реєструвалися в іншому районі і тому колишній голова райдержадміністрації оголосив їх недійсними. Ясницька стверджує, що протягом 4 років земля не оброблялася і тому пайовики вирішили самі її засіяти, а з представниками "УкрЗерно Трейд" ніколи не зустрічалася.

У свою чергу, в компанії стверджують, що раніше спілкувалися з Ясницькою і навіть на її прохання допомогли місцевій школі – купили їм форму для футбольної команди, газонокосарку і обладнали в школі дитячий майданчик.

Власники "УкрЗерно Трейд" Олександр і Сергій Пилипенко розповіли, що почали співпрацю з компанією "Хлібороб Півдня" восени 2016 року.

За їх словами, партнерство їм запропонували люди, які мають солідне вплив у районі та в органах місцевого самоврядування, а також є депутатами Одеської облради. Один з них – депутат облради від ВО "Батьківщина", секретар постійної комісії з питань земельних відносин Олег Корженко.

Сторони домовилися і підписали договори 6 і 21 жовтня 2016 року, згідно з якими земельні ділянки в Ширяєвському районі, передані пайовиками в оренду ТОВ "Хлібороб Півдня", передаються за Договором про спільну діяльність ТОВ "УкрЗерно Трейд". Підприємство отримує право за свої кошти і власними силами організувати обробку цих земельних ділянок, вирощувати і збирати сільгоспкультури. Є також акти прийому-передачі від 7 і 22 жовтня 2016 року.

Згідно з актами прийому-передачі "УкрЗерно Трейд" передавалися необроблені землі, на яких протягом останніх кількох років зростав лише бур'ян. Всього було укладено два договори: один – на тисячу гектарів землі, а другий – на 760 га. На цих територіях брати Пилипенко посіяли близько 930 га озимої пшениці, а решту площі підготували під посів соняшниками.

Як пише видання, виявилося, що Корженко більше не є директором "Хлібороб Півдня" і корпоративні права підприємства разом з банком землі, площею 2,5 тис. га продані ним нового власника. І що землі, які обробляв "УкрЗерно Трейд" за договором про спільну діяльність також перейшли до нового власника.

У компанії "УкрЗерно Трейд" заявляють, що стали жертвами афери, і мають намір домагатися права збирати врожай на даних ділянках, а поки продовжують працювати на інших полях Одеської області.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів