В Одесі, Кропивницькому та Херсоні місцеві жителі прийшли вшанувати пам'ять героїв з квітами і портретами своїх родичів

На Алеї слави одесити урочисто поклали квіти до монумента Невідомому матросу

Одеса одним із перших міст в Україні долучилася до святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Місцеві жителі прийшли вшанувати пам'ять героїв із квітами та портретами своїх родичів, які брали участь у війні. На Алеї слави одесити урочисто поклали квіти до монумента Невідомому матросу. 

"Сьогодні тут зібралися ті, для кого 9 травня - це одне з найголовніших свят. Це свято єдності. Це свято мужності та відваги героїв, які зуміли звільнити світ від коричневої чуми. і ніхто не зможе стерти з пам'яті народу цю священну дату Дня перемоги", - говорить Віталій Градинар, депутат Болградської районної ради, прибічник партії "За життя".

Урочисті заходи відбулися і в Кропивницькому. Кілька тисяч місцевих пройшли ходою з центра міста до меморіального комплексу "Фортечі вали". Тут вони вшанували пам'ять полеглих у Другій світовій війні хвилиною мовчання та поклали квіти до Вічного вогню та меморіалів загиблих бійців. Масова хода на честь перемоги відбулася і в Херсоні, після чого учасники провели тематичний захід для дітей, щоб вони також відчули свято, яке, на думку херсонців, не має вікових чи національних рамок.

"Сьогодні, напевно, одна з найважливіших і знаменних дат для нашої з вами Батьківщини. Це свято одне для всіх. Ми маємо зберегти дух єдності цього свята разом з білорусами, казахами, росіянами та іншими народами, які брали участь у Другій світовій війні", - сказав Дмитро Савлюченко, прибічник партії "За життя" у Херсоні.

У багатьох інших містах українці, які брали участь у святкових заходах до Дня перемоги, наголошували на важливості єднання та збереження історії заради миру в Україні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів