Уряд розширив список препаратів, які можна отримати за програмою "Доступні ліки"

До нового списку увійшло 239 найменувань від 48 виробників

Програма "Доступні ліки", яка дозволяє отримувати препарати для лікування хронічних захворювань за наявності рецепта безкоштовно або за невелику доплату, в лютому 2018 року буде розширена на 20%. Про це повідомляє прес-служба уряду.

Оновлений перелік доступних препаратів містить 239 найменувань, в тому числі засоби від захворювань сердцево-судинної системи, діабету ІІ типу та астми. До попередньої версії переліку було включено 198 препаратів.

Кількість ліків для хворих на сердцево-судинні хвороби зросла на 24 найменування, 14 нових препаратів будуть надаватися хворим на діабет, а 3 - пацієнтам з бронхіальною астмою.

Новини за темою: До програми "Доступні ліки" додадуть вагітних і хворих на депресію, - МОЗ

Препарати, що ввійшли до списку, представляють 48 виробників, з яких 18 українських та 30 іноземних.

47 препаратів із оновленого списку надаються при наявності рецепта безкоштовно. Найдешевший з них - "Еналаприл", що призначається при сердцевих захворюваннях і коштує 4,76 грн, найдорожчий - "Пульмікорт" для хворих на бронхіальну астму. Його вартість в аптеках складає 878,54 грн. Їхня вартість повністю компенсується державним бюджетом.

Інші препарати зі списку компенсуються державою частково - за них доведеться виплатити незначну частину вартості. Загалом з початку дії програми "Доступні ліки" держбюджет перерахував аптекам 600 млн гривень.

Сама процедура отримання ліків у рамках програми не змінилась: спочатку необхідно звернутися до терапевта або сімейного лікаря в поліклініку, амбулаторію чи до лікаря приватної практики, що має право виписувати рецепти в рамках програми. При цьому лікар вказує у рецепті не конкретний препарат, а основну діючу речовину. Після цього пацієнту потрібно звернутися до аптеки, що працює з програмою "Доступні ліки", та обрати зі списку препарати з указаною речовиною у складі.

Новини за темою: Гройсман заявляє, що понад 6,5 млн українців скористалися програмою "Доступні ліки"

Станом на сьогодні в рамках програми працює 6760 аптек - третина з усіх, що діють в країні. Їхня кількість постійно зростає, зазначають в уряді. Крім того, у 2018 році фінансування програми зросте на 40%, до 1 млрд грн.

Джерело: Пресс-служба Кабмина

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...