УПЦ МП вимагає, щоб екзархи Вселенського патріархату покинули Україну

Гордон

Призначення екзархів Вселенського патріархату, архієпископа Данила Памфілійського зі США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади, в Україну було "грубим втручанням" у справи церкви і порушенням її канонічної території, а їхня діяльність "порушує міжконфесійний мир", вважають в Українській православній церкві Московського патріархату.

Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) вимагає, щоб призначені Вселенським патріархатом екзархи, архієпископ Данило Памфілійський зі США і єпископ Іларіон Едмонтонський з Канади, покинули Україну. Про це повідомила прес-служба УПЦ МП за підсумками засідання Синоду церкви 25 вересня, пише "Гордон".

"Екзархи" Константинопольського патріархату повинні покинути канонічну територію Української православної церкви", – йдеться у рішенні Синоду.

Також в УПЦ МП заявили, що призначення екзархів було "грубим втручанням" у справи церкви і порушенням її канонічної території, а їхня діяльність "порушує міжконфесійний мир".

"Єпископату УПЦ затверджено призупинити спільні служіння з ієрархами Константинопольського патріархату", – додали в прес-службі.

19 квітня Верховна Рада України проголосувала за постанову про звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос про автокефалію православній церкві в Україні. 22 квітня президент Петро Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат приступив до розгляду цього питання.

2 вересня Архієрейський собор ухвалив рішення, що Константинопольський патріархат може надавати автокефалію без погоджень з іншими церквами.

7 вересня в рамках підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Данила Памфілійського зі США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.

Дії константинопольського патріарха Варфоломія щодо призначенням представників в Україні в РПЦ розцінили як "грубе вторгнення" на свою канонічну територію і пообіцяли, що вони "не залишаться без відповіді".

14 вересня на позачерговому засіданні Синод Російської православної церкви ухвалив рішення припинити участь РПЦ у структурах, пов'язаних з Константинопольським патріархатом. Синод також вирішив припинити спільне служіння представників РПЦ з ієрархами Константинопольського патріархату і заборонити під час богослужінь згадку Вселенського патріарха Варфоломія.

17 вересня архієпископ Данило Памфілійський заявив, що питання про надання автокефалії православній церкві в Україні вирішене.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів