УПЦ КП: Собор "розкольницької" єпархії УАПЦ проголосував за приєднання до УГКЦ

Цю інформацію підтвердила низка священиків Харківсько-Полтавської єпархії

Фото з відкритих джерел

Собор Харківсько-Полтавської єпархії (Українська автокефальна православна церква (оновлена)), очолюваної архієпископом Ігорем Ісіченком (на фото), ухвалив рішення про приєднання єпархії до Української греко-католицької церкви. Про це на своїй сторінці в Facebook написав архієпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного Синоду УПЦ КП, голова Інформаційного управління Київської Патріархії Євстратій Зоря.

"З Харкова повідомляють, що днями там відбувся собор Харківсько-Полтавської єпархії (УАПЦ оновлена), яку очолює архієпископ Ігор Ісіченко. Зі слів одного з присутніх на зібранні, його учасники очікували прийняття рішень щодо відновлення єдності – чи з рештою УАПЦ, чи, можливо, навіть з Київським Патріархатом. Але несподівано для більшості архієпископ Ігор виступив з промовою, у якій сказав, що єдиний шлях для ХПЄ в нинішніх умовах – "входження у сопричастя (тобто у євхаристійне єднання, - авт.) з Греко-Католицькою Церквою". При цьому нібито зберігатиметься структура очолюваної ним УАПЦ (о), хоча яким чином це можливо – не зовсім зрозуміло", - написав Зоря.

Новини за темою: Помер предстоятель УАПЦ Мефодій

"Учасники зібрання в більшості були здивовані такою постановкою питання і пропонували зробити перерву для того, щоби поїхати на парафії та з ними порадитися. Але владика дав лише невелику перерву, після якої поставив питання на голосування. Більшість присутніх нібито підтримала це рішення", - зазначив Зоря.

За його словами, цю інформацію підтвердила низка священиків Харківсько-Полтавської єпархії.

Зазначимо, Харківсько-Полтавська єпархія Української автокефальної православної церкви (або Українська автокефальна православна церква (оновлена)) - релігійна організація неканонічного православ'я. Утворилася в 2003 р. внаслідок розколу в УАПЦ. Назва "Українська Автокефальна Православна Церква (оновлена)" не використовується у повсякденному житті церкви, а служить лише як назва, під якою офіційно зареєстрована дана релігійна організація; сама "Харківсько-Полтавська єпархія" при цьому продовжує вважати себе частиною УАПЦ, очолюваної митрополитом УАПЦ в діаспорі та УПЦ в США, архієреєм Константинопольського патріархату Костянтином (Баганом). З моменту утворення й донині УАПЦ (о) управляється архиєпископом Ігорем (Ісіченком).

Новини за темою:

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів