"Укрзалізниця" здаватиме вагони в оренду через ProZorro

Перші аукціони з оренди можуть з'явитися вже в листопаді

Facebook Євген Кравцов

Товарні вагони залізничного держмонополіста ПАТ "Укрзалізниця" будуть здаватися в оренду на електронних аукціонах "ProZorro. Продажі". Відповідний договір про реалізацію пілотного проекту підписали керівники ПАТ "Укрзалізниця" та ДП "ProZorro. Продажі", повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

У МЕРТ заявляють, що пілотний проект триватиме рік, після чого може бути продовжений. У листопаді поточного року в системі можуть з'явитися перші аукціони з оренди.

"З листопада наша компанія починає здавати в оренду власні вагони через електронний майданчик. Таким чином ми забезпечуємо транспарентний і реально діючий механізм отримання Укрзалізницею ринкової вартості за використання вагонів нашими клієнтами. Чітка позиція в ціні ліквідує можливість для корупційних маніпуляцій", - написав на своїй сторінці в Facebook глава "Укрзалізниці" Євген Кравцов.

Новини за темою: Для забезпечення пасажирських перевезень упродовж наступних п'яти років треба понад 111 млрд грн, - "Укрзалізниця"

У свою чергу, виконуючий обов'язки директора ДП "ProZorro. Продажі" Олексій Соболєв повідомив, що аукціони на оренду вагонів проводитимуться регулярно, і стартовою ціною буде ціна оренди вагону на добу. За його словами, брати участь в аукціонах зможе будь-який перевізник, який підпише відповідний договір з ПАТ "Укрзалізниця". 

Згідно з договором, на електронні торги планується виставляти 5% порожнього парку вагонів і за їх результатами визначатиметься ціна для всього парку вагонів за видами та на певну дату. Також система "ProZorro. Продажі" буде використовуватися для проведення електронних аукціонів по відчуженню, передачі в користування, оренді майна, що належить "Укрзалізниці".

Новини за темою: "Укрзалізниця" може віддати в ринок експортні перевезення залізної руди якщо вона вважає їх невигідними для себе, - експерт

Станом на 1 вересня в робочому парку ПАТ "Укрзалізниця" перебуває 61 тис. вантажних вагонів, з них майже 28 тис. – напіввагонів; 10,3 тис. – зерновозів; майже 3 тис. - фітингових платформ та інших спеціальних рухомих складів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів