"Укрзалізниця": У більшості пасажирських вагонів немає кондиціонерів

У компанії заявили, що грошей на ремонт немає, і порадили пасажирам із захворюваннями брати в поїздку воду та ліки

В "Укрзалізниці" повідомили, що 62% пасажирських вагонів не обладнані системами кондиціонування повітря. Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Враховуючи аномальну спеку, можливий дискомфорт під час подорожі. Закликаємо пасажирів уникати тривалого перебування на сонці перед подорожжю, при наявності хронічних захворювань обов'язково мати при собі звичні ліки, рекомендовані лікарем, вживати достатню кількість води, а в разі погіршення самопочуття негайно звертатися до провідників", - рекомендує перевізник.

Новини за темою: Необхідно подолати проблему неефективної роботи системи закупівель "Укрзалізниці", - Кравцов

Влітку пасажирів обслуговують 3100 пасажирських вагонів, з яких обладнано системою кондиціонування повітря тільки 38% - це 1168 вагонів. Майже у всіх плацкартних вагонах системи кондиціонування повітря не передбачено конструкційно.

Новини за темою: В. о. голови "Укрзалізниці" став Кравцов: Що про нього відомо і чиї інтереси він буде представляти

"Подорож у плацкарті, не обладнаному кондиціонером, менш комфортна, але вона має і відповідну вартість. Більше того, існує об'єктива причина такої ситуації з пасажирським рухомим складом - невиконання статті 10 Закону України "Про залізничний транспорт". Згідно з цим законом будівництво і реконструкція магістральних залізничних ліній, об'єктів мобілізаційного призначення, придбання залізничного рухомого складу для перевезень пасажирів у поїздах далекого слідування та місцевого сполучення повинні здійснюватися в установленому порядку за рахунок коштів державного бюджету. За період незалежності України з держбюджету кошти на оновлення рухомого складу не виділялися", - пояснили відсутність кондиціонерів в УЗ.

Новини за темою: Кабмін звільнив Балчуна, керувати "Укрзалізницею" буде перший заступник міністра інфраструктури Кравцов

За останні 25 років придбано 583 вагони за власні кошти "Укрзалізниці". Робота з оновлення парку почалася з кінця минулого року і продовжується зараз.

"Цьогоріч ПАТ "Укрзалізниця" оновить парк пасажирських вагонів на 203 одиниці. З них буде закуплено 50 нових вагонів і 153 одиниці - модернізовано капітально-відновлювальним ремонтом. Причому всі модернізовані і придбані вагони вже обладнано системами кондиціонування повітря", - підкреслили в компанії.

Новини за темою: В "Укрзалізниці" модернізували вагони для української армії, - Балчун

Також УЗ попередила про можливі затримки потягів через застосування обмеження швидкості через перегрів шляхів. З початку серпня було застосовано близько 350 таких обмежень.

Як повідомлялося, раніше віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила про непрацюючий кондиціонер у плацкартному вагоні.

Новини за темою: Двом топ-чиновникам "Укрзалізниці" повідомлено про підозру у хабарництві, їм загрожує до 12 років в'язниці, - прокуратура

Після цього "Укрзалізниця" заявила про розрив контракту з компанією, відповідальною за ремонт пасажирських потягів - "Дніпровагонбудом" - за неякісний ремонт кондиціонерів у вагонах. Однак, як виявилося після проведеної експертизи, "Дніпровагонбуд" не несе відповідальності за поломку - причиною несправності стало потрапляння стороннього предмета.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...